Ana SayfaSosyal MedyaTwitter Blue Aboneleri 60 Dakikalık Videolar Paylaşabilecek

Twitter Blue Aboneleri 60 Dakikalık Videolar Paylaşabilecek

-

Elon Musk’ın yakın zamanda Twitter’ı satın almasından sonra pek çok yenilik peş peşe geldi. Bu tartışmalı yeniliklere bir yenisi daha eklendi. Artık Twitter üzerinden 60 dakikalık videolar yüklenebilecek. 

Twitter Blue abonelerine özel olan bu özellik sayesinde kullanıcılar diledikleri videoları kolaylıkla paylaşabilecekler. Önceden video paylaşım özelliğinde yalnızca 10 dakikalık ve maksimum 512 MB boyutundaki videolar paylaşılabiliyordu. Ancak yeni özellikte 60 dakikalık ve 1080p – 2GB boyutuna kadar videolar paylaşılabilecek.

Twitter Blue abonelerine özel olan bu özellik sevindirici olsa da pek çok endişeyi de beraberinde getiriyor. 

Twitter, 60 dakikalık videoların içeriğini kontrol etmekte zorlanabilir. Kullanıcılar film veya dizi bölümlerini izinsiz bir şekilde paylaşabilir. Bu da takip etmesi zor bir sorun olacak. Bunun için Twitter’ın anlık aksiyon alması ve uygunsuz videoların kaldırılması gerekecek. Fakat şimdilik bunun için herhangi bir önlem alınmadı.

Twitter Blue aboneleri için fiyatlar da açıklandı. iOS kullanıcıları için ücret aylık 11$, Android kullanıcıları için de 8$. Ek olarak Musk, Twitter Blue for Business özelliğini de aktif ettiğini duyurdu. Bu da tüm Twitter Blue özelliklerinin işletmeler için de geçerli olacağını gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

baidu

Çin’in popüler arama motoru Baidu, ChatGPT’ye rakip bir teknoloji geliştiriyor

0
Arama motoru devlerinden Çin merkezli Baidu, OpenAl’un geliştirdiği ChatGPT’ye rakip olarak yapay zeka destekli Chatbot teknolojisini geliştirmekte. ChatGPT’nin yakaladığı başarının ardından pek çok şirket bu...