Ana SayfaPazarlamaWordPress.com para kazanmanın yeni bir yolunu sunuyor

WordPress.com para kazanmanın yeni bir yolunu sunuyor

-

Site sahipleri için önemli bir konu olan ödeme alma sorununa WordPress önemli bir çözüm üretti ve yeni bir ürünü kullanıcılarına açtı. WordPress.com’da barındırılan web siteleri, yeni WordPress yinelenen ödemeler (recurring payments) özelliğiyle içeriklerini paraya çevirebilecekler.

WordPress Sitelerde Tema Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

WordPress yinelenen ödemeler özelliği site sahiplerini rahatlatacak

WordPress.com’da herhangi bir ödemeli planla kullanılabilen yinelenen ödeme özelliği, site sahiplerinin özel içerik veya aylık üyelik gibi şeyler karşılığında destekçilerden ekonomik katkılar almalarını sağlayacak.

WordPress yinelenen ödemeler
WordPress yinelenen ödemeler

“Takipçilerinizin size düzenli, zamanlanmış ödemelerle destek olmasını sağlayabilirsiniz. Haftalık bültenlerinizin ücretini alabilir, aylık bağışları kabul edebilir, özel içeriğe yıllık erişim sağlayabilirsiniz ve hepsini otomatik bir ödeme sistemiyle yapabilirsiniz. ”

2019’un En İyi WordPress Eklentileri

WordPress.com yinelenen ödemeler, site sahiplerine aşağıdaki avantajları sağlar.

  • Düzenli olarak planlanmış ödemeleri doğrudan sitelerinde kabul edebilirsiniz.
  • Devam eden abonelikler, site üyelikleri, aylık bağışlar ve daha fazlasını okuyucularınıza sunabilirsiniz.
  • Ödemeleri işleme koymak ve fon toplamak için sitelerinizi Stripe ile entegre edebilrsiniz.

WordPress.com site sahipleri, aşağıdaki adımları izleyerek yinelenen ödemeleri yapabilir:

  • Bir Stripe hesabı bağlayın veya oluşturun. WordPress panosundan Kazan (earn) sayfasını ziyaret edin ve süreci başlatmak için Stripe Bağla’yı tıklayın.
  • Blok düzenleyiciyi kullanarak sitenize düzenli ödemeler düğmesini ekleyin.
  • Ödeme miktarları, sıklıklar, abonelik katmanları vb. ayrıntıları özelleştirin.

Web siteleri WordPress’e, kişisel bir plana (% 8 komisyon), premium plana (% 4 komisyon) veya iş planına (% 2 komisyon) bağlı olarak değişen, yinelenen ödemelerle kazanılan gelirin önemli bir yüzdesini öder. WordPress ücretlerine ek olarak, Stripe her ödeme için % 2.9 + 0.30 dolar komisyon alır.

Bir WordPress.com sitesine yinelenen ödeme eklemek için kullanıcıların bir WordPress.com hesabına sahip olmaları gerekir. Eğer bir WordPress.com hesabı yoksa, ilk defa yinelenen ödeme yapabilmeleri için bir hesap oluşturmaları istenir.

Kullanıcılar için bu, tek bir hesapla birden fazla siteye abone olmayı ve tüm abonelikleri tek bir yerden yönetmeyi kolaylaştıracak bir özellik.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?