Ana SayfaSEOGoogle Search Console ürün zengin sonuçları için yeni raporlama sunuyor

Google Search Console ürün zengin sonuçları için yeni raporlama sunuyor

-

Google Search Console yeni arayüze geçtiğinden bu yana yeni özellikleri de peşpeşe bizlere sunmaya devam ediyor. Google Search Console ürün zengin sonuçları raporu ile yeni kontrol alanı daha paylaşmış oluyor.

İşletmenizin bir web sitesine ihtiyacı var mı?

Ürün zengin sonuçları Google Arama görünümü

Google, Search Console’a yeni veriler ekleyerek ürün satışı yapan firmalara Google Arama’da yer alan ürün zengin sonuçlarının performansı hakkında bilgiler vermeye başlıyor. Ürün zengin sonuçları (product rich results) Google Arama’da aşağıdaki gibi görünüyor.

Google Search ürün zengin sonuçları görünümü
Google Search ürün zengin sonuçları görünümü

Google Search Console Sayfa Hızı Raporu kullanıma sunuldu

Google Search Console ürün zengin sonuçları Google Search Console görünümü

Performans sekmesinde toplam gösterim sayısı, toplam tıklama sayısı, ortalama tıklama oranı ve ortalama konum gibi istatistikleri gösteren Search Console performans raporunda yeni bir Arama Görünümü’nde bulunabilir.

Google’ın ürün arama sonuçlarında görünmeye uygun web siteleri, “Ürün sonuçları” adlı yeni bir Arama Görünümü türü bulur.

Google Search Console ürün zengin sonuçları görünümü
Google Search Console ürün zengin sonuçları görünümü

“Web sitesi sahiplerinin bu zengin sonuçların etkisini anlamaları gerekiyor. Google Search Console Performans raporu, web yöneticilerinin Google Arama’daki web sitesi sonuçlarının performansını anlamalarına ve optimize etmelerine yardımcı olmak için tıklamalar ve gösterimler gibi önemli ölçümler sağlar. Bu metrikler ayrıca cihaz, coğrafya ve sorgularla da filtrelenebilir. ”

Alışveriş trafiğinin zaman içinde nasıl değiştiğini ve ürün arama sonuçlarında hangi arama sorgularının ortaya çıktığını keşfetmek için veriler bölümlendirilebilir. Özellikle fiyat, bulunabilirlik, vb. zengin verilerden ne kadar trafik geldiğini bulmak için verileri daha da detaylandırabilirsiniz.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

reklamlarda sosyal medya metrikleri

Reklamlarınızda Odaklanmanız Gereken Sosyal Medya Metrikleri Nelerdir?

0
Sosyal medyanın pazarlama stratejileri içerisinde önemli bir rolü vardır. Kitlelere hızlı yayılım imkanı sunarak marka bilinirliğini arttırma yönünde yardımcı olan sosyal medya kanalları, aynı...