Ana SayfaSEOİşletmenizin bir web sitesine ihtiyacı var mı?

İşletmenizin bir web sitesine ihtiyacı var mı?

-

Google’ın yeni başlattığı “Yeni Başlayanlar İçin Arama” video serisinin ilk bölümü, işletmelerin bir web sitesine ihtiyaçları olup olmadıklarını belirlemelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Doğal olarak ilk soru: İşletmenizin bir web sitesine ihtiyacı var mı?

Enteresan gelebilir ama Google hemen bir web sitesi oluşturmanızı önermemektedir. İlk paylaşılan video, farklı işletme türleri için farklı öneriler içeriyor.

Google, yeni başlayanlar için SEO video serisini başlattı

İşletmenizin bir web sitesine ihtiyacı var mı?

Google, eğer işletmenizin yalnızca fiziksel bir mağazası varsa Google My Business’tan başlamanızı önerir. Bunun nedenini bir şirketin bir web sitesi oluşturmak için harcadığı zamana ve emeğe yatırım yapmadan arama sonuçlarında bulunmasını sağlar.

Eğer işletmeniz online ürünler satıyorsa, Google özel bir e-ticaret sitesi oluşturmadan önce zamanınızı sosyal medyaya yatırmanızı önerir. Google, temel bir e-ticaret mağazasını kurarken öncelikle güçlü bir sosyal medya varlığı oluşturmayı önerir.

Google işletme belirli bir büyüklüğe ulaştığında, sıfırdan oluşturulmuş özel bir web sitesine yatırım yapmanızı önerir. Alternatif olarak, WordPress gibi bir içerik yönetim sistemi (CMS) de kullanılmasını önerir.

Google’ın bu tavsiyesi, asgari kaynaklara sahip yeni işletmelere yönelik olduğu görünüyor. Yapacak kaynaklarınız varsa, her zaman aynı anda birden fazla kanalı kullanabilirsiniz. Google, bununla birlikte web sitelerini güncel tutmanın önemini vurgulamaktadır. Web sitenizin en son satışlar, teklifler ve özel etkinlikler hakkında müşterileri bilgilendirdiğinden emin olmalısınız.

Belki de Google, düzenli olarak güncellenmesini sağlamadığınız sürece bir web sitesine yatırım yapmaya değmeyeceğini söylemeye çalışıyor.

Google’ın önerileri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki videonun tamamını izleyebilirsiniz

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...