Ana SayfaSEOGoogle, yeni başlayanlar için SEO video serisini başlattı

Google, yeni başlayanlar için SEO video serisini başlattı

-

Google, YouTube’daki varlığını merak edilen ve önemli kitleye sahip olan başka bir video dizisiyle büyütüyor. Arama motoru optimizasyonu (SEO) çok kimsenin duyduğu pek çoğunun kulaklarının aşina olduğu bir terim. Google bu zamana kadar olanlardan farklı olarak kendi çalışanları yerine tamamen animasyonlarda oluşan yeni başlayanlar için SEO (SEO for beginners) video serisini başlattı.

Son dönemin popüler tasarımı Karanlık Mod SEO’ya etki eder mi?

Yeni başlayanlar için SEO sadece animasyonlardan oluşacak

SEO ile ilgili gelişmeleri genellikler belirli bir bilgi seviyesinin üzerindeki kesim için hazırlanıyordu ama bu kez deneyimli SEO uzmanlarından ziyade yeni başlayanlara yönelik bir seri başlattı. Google’ın John Mueller ve Martin Splitt gibi Google çalışanları tarafından sunulan Google Webmaster Central ve AskGoogleWebmasters video dizilerinin aksine, bu tamamen animasyon şeklinde olacak.

Belki Google, yeni başlayanlar için bir animasyon serisinin daha erişilebilir olduğunu düşünüyor olabilir. Her iki durumda da, görseller makul derecede çekici görünüyor.

Google SEO for beginners serisini şöyle tanımlıyor:

“Dijital dünyada bir varlık oluşturmanın temellerini ve müşterilerin web sitelerini bulmalarına yardımcı olacak doğru Google Arama araçlarını öğrenmek isteyen herkes için yeni, tamamen animasyonlu bir seri.”

Google zengin sonuçlar uygunluğu için yapısal veri gereksinimlerini takip etmelisiniz

Her iki haftada bir yeni videolar yayınlanacak ve aşağıdaki gibi konulara değinilecektir:

  • Google Arama nasıl çalışır?
  • Arama ve keşfedilebilirlik hakkında sık sorulan sorular
  • Google Arama’daki snippet’lerde görünenleri nasıl değiştirirsiniz?
  • Bir işletme ile ilgili yanlış bilgilerin nasıl düzeltileceği
  • Bir web sitesi için hedefler nasıl belirlenir
  • Bir web yazılımcısını işe almak için ipuçları
  • SEO uzmanı işe almanın ipuçları
  • Bir web sitesi için dikkat edilmesi gereken en önemli 5 şey

“Yeni başlayanlar için SEO” başlıklı olmasına rağmen Google, içerilen bilgilerin düzeyinin başlangıçtan ileri düzeye kadar gelişeceğini ve değişeceğini söylüyor. Yeni bölümler 2 haftada bir yani ayda 2 kere yayınlanacak ve herhangi bir sıralamaya tabi olmadan izlenebilir, bunun en önemli avantajı yalnızca sizi ilgilendiren bölümlerini bulup izleyebilirsiniz. Önemli konularda videolar geldiğinde biz de sizinle paylaşacağız.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

UX Design (User Experince) Nedir?

UX Design (User Experince) Nedir?

0
Kullanıcı Deneyimi Tasarımı (User Experience), mobil uygulama veya web sitesi gibi dijital ürünlerin kullanıcı deneyimini gözlemleyip, kullanıcı için en iyi hale getirmek üzere tasarlanmasıdır....