Ana SayfaSEOWordPress İçin En İyi Cache Eklentileri

WordPress İçin En İyi Cache Eklentileri

-

WordPress için en iyi cache eklentileri dendiğinde akla ilk gelen, yüksek performans sağlayan ve bu performansı sitenize pozitif şekilde yansıtacak cache eklentilerini sizin için derledik.

Sitenizin Can Damarları : Cache Eklentileri

WordPress altyapısını kullanarak oluşturulan web sitelerinin vazgeçilmezleri olan WordPress eklentileri, sitenizde oluşan aşırı yükü azaltmayı ve bu sayede sitenizin ziyaretçileriniz tarafından daha hızlı açılmasını sağlar.

Web siteniz büyümeye başladıkça sitenize gelen istek sayısı artar. Özellikle paylaşımlı sunucularda yer alan web siteleri bu durumdan olumsuz şekilde etkilenir ve sunucudaki yük sebebiyle sitenizde beklenmedik hatalar ile karşılaşabilir, kullanıcıların sayfanıza erişim süresi artabilir ve bu durum sitenize gelen ziyaret sayısını azaltabilir.

Örneğin toplamda 1 MB boyutunda resim barındıran bir ana sayfanız olduğunu ve bu sayfanızı günde 100 kişinin ziyaret ettiğini düşünürsek, bu durumda sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sunucunuza yükü 100 MB olacaktır. Peki ya aynı kullanıcılar gün içerisinde sitenizi ortalama 5 kez ziyaret ederse? İşte tam bu durumda Cache eklentileri devreye giriyor. Normalde 500 MB (1MB x 100 x 5) olması gereken sunucu yükü Cache eklentileri ve yaptığınız ayarlamalara göre inanılmaz şekilde azalıyor.

Sizin İçin Derlediğimiz WordPress İçin En İyi Cache Eklentileri

W3 Total Cache

WordPress sitenizin performansınızı önemli oranda artırmanızı sağlayacak en iyi cache eklentilerinden birisidir. Eklenti kurulumundan sonra otomatik olarak seçili olan varsayılan ayarların yeni başlayanlar için oldukça iyi olmasının yanı sıra, yine içinde barındırdığı gelişmiş ayarlar ile de kullanıcılarına birçok seçenek sunuyor.

Sayfa önbellek, nesne önbellek ayarlarını barındırdığı gibi, CDN ayarlarından görsel önbellekleme ayarlarına kadar bir çok özelliği içerisinde barındırıyor.

W3 Total Cache

WP Rocket

WP Rocket Cache eklentisi premium bir eklentidir. Kullanıcı dostu olması ve yüksek performansta çalışması sebebi ile site hızını arttırmaya ve bu sayede kullanıcılarınızın sitenize daha hızlı ulaşmasını sağlar. CDN, Google Font optimizasyonu, DNS ayarları, çoklu alan desteği, GZIP sıkıştırması gibi bir çok ayarı içinde barındırır. Ayrıca içerisinde ekstra bir çok özellik mevcuttur.

WP Rocket

WP Fastest Cache

Diğer eklentilere göre arayüzü daha sade ve kullanımı daha kolay olan Cache eklentisi WP Fastest Cache sitenizin performansını artırmanızı sağlayacaktır. Eklenti sayesinde sitenizde bulunan JavaScript, HTML ve CSS dosyalarınızı küçültebilir, yine bu dosyaları birleştirebilir ve bu sayede sitenize gelen sorgu sayısını önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Eklenti .htaccess dosyanızı otomatik olarak düzenler. Bu sayede ekstra uğraş gerektirmeden sitenizde gerekli ayarlamaları gerçekleştirmiş olursunuz.

WP Fastest Cache

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

UX Design (User Experince) Nedir?

UX Design (User Experince) Nedir?

0
Kullanıcı Deneyimi Tasarımı (User Experience), mobil uygulama veya web sitesi gibi dijital ürünlerin kullanıcı deneyimini gözlemleyip, kullanıcı için en iyi hale getirmek üzere tasarlanmasıdır....