Ana SayfaSEOWordPress İçin En İyi Resim Optimizasyon Eklentileri

WordPress İçin En İyi Resim Optimizasyon Eklentileri

-

Web site optimizasyonunda karşılaşılan en büyük problemlerden biri olan resim optimizasyonunu doğru şekilde yapmak, başta sitenin açılış hızı olmak üzere birçok durumda sitenize fayda sağlayacaktır. Optimize edilmemiş resimler, sitenizin daha yavaş açılmasına neden olur. Bu durum yayınladığınız içerik yada ana sayfanıza ulaşmak isteyen ziyaretçilerinizin sitenizi erkenden terk etmesine, yine bu durum domino etkisi yaratarak sitenizin anahtar kelimelerde gerilemesine bile neden olabilir.

İşte tamda bu yüzden bu yazımızda sizin için “En İyi Resim Optimizasyon Eklentileri” denildiğinde akla gelen eklentileri sizin için sıraladık.

En İyi Resim Optimizasyon Eklentileri

Compress JPEG & PNG images

WordPress için en iyi resim optimizasyon eklentileri arasında mutlaka yer verilmesi gereken Compress JPEG & PNG Images eklentisi, aynı zamanda WordPress için resim optimizasyon eklentileri arasında dünyada en çok indirilen eklentilerden biridir. Aslında bu eklenti tinyjpeg.com ve tinypng.com sitelerinin WordPress için uyarlanmış versiyonudur. Eklenti resimleri optimize ederken en iyi kalitede en iyi şekilde optimize edilmiş resimler sunmasıyla ön plana çıkıyor. Eklentiyi kullanmak için, eklenti kurulumunu gerçekleştirdikten sonra eklentinin belirttiği direktiflere göre bir “API Key” almanız gerekiyor.

WordPress İçin En İyi Resim Optimizasyon Eklentileri

 

ShortPixel Image Optimizer

Resim optimizasyon eklentileri arasında en çok resim türünü destekleyen eklentilerden biridir. Eklenti sayesinde JPG, PNG, GIF, PDF, WebP resim türlerini optimize edebilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay ve hızlıdır. Ücretsiz üyelik seçeneği ile ayda 100 resim sıkıştırabilirsiniz. Aylık limitler sizin için yetersizse eklentinin ücretli sürümünü kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Diğer eklentilerin aksine bu eklenti ile 10 MB’a kadar olan resimlerinizi optimize edebilirsiniz.

WordPress İçin En İyi Resim Optimizasyon Eklentileri

Smush Image Compression and Optimization

Resim optimizasyon eklentileri arasında kullanımı en kolay eklentilerden biridir. Maksimum 2 MB boyutunda resimleri optimize edebilen bu eklenti ile en fazla 50 resim ve yine maksimum 32 MB optimize edebilirsiniz. Bu limitlere geldiğinizde artık resim optimize edemeyecek ve eklentinin ücretli lisansını almak zorunda kalacaksınız.

WordPress İçin En İyi Resim Optimizasyon Eklentileri

Imagify Image Optimizer (Editörün Seçimi)

En iyi resim optimizasyon eklentileri arasında en beğendiğimiz ve tavsiye ettiğimiz eklentidir. WordPress için resim optimizasyon eklentileri arasında resimleri en iyi optimize eden eklentilerden birisidir. Ücretsiz sürümünde maksimum 2 MB boyutunda 50 MB’a kadar resimlerinizi optimize edebilirsiniz. Bu sınır birçok web sitesi için yeterli olmaktadır. Ancak bu sınır sizin için yeterli değilse ücretli paketlerden sizin için en uygun olanı seçebilir ve satın alabilirsiniz.

WordPress İçin En İyi Resim Optimizasyon Eklentileri

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

0
Teknolojinin gelişimi her geçen yıl hızlanarak devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda, yapay zekâdan robotlara, yazılım inovasyonlarından kuantum bilişimi birçok çarpıcı gelişme yaşandı. İş süreçlerinde, günlük...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?