Sonuçları görmek ve/veya aramayı sonlandırmak için "esc" tuşuna basın.

Yenilenen Google Haberler ile Bazı Alışılmış Özellikler Kaldırıldı

Google’ın yenilenen Google Haberler sürümünde karşımıza çıkan yepyeni arayüz ile birlikte yeni özellikler de ekledi, ancak birkaç şeyi de kaldırdı. Yenilenen Google Haberler ile Bazı Alışılmış Özellikler Kaldırıldı.

Google Haberler ile Bazı Alışılmış Özellikler Kaldırıldı

Yenilenen arayüz ile birlikte etiketler ve şema yönergeleri, Google Haberler’den kaldırıldı. Bir Google temsilcisi, kullanımdan kaldırılan özelliklerin ayrıntılarını yayınladı.

“Yeni Google Haberler’in kullanıma sunulmasıyla birlikte, yayıncılar için uzun yıllardır alışılagelmiş bazı özellikleri, etiketleri ve şema yönergelerini yeniden değerlendirdik. Belirli özellikleri koruyup geliştirirken, bazı özellikleri de kaldırdık.

Amacımız, yayıncı topluluğunda yer alan yayıncılarımıza ve kullanıcılarımıza önemli değer katan özelliklerle ilgilenmelerini sağlamaktır. Bu kullanımdan kaldırılan özelliklerin altında yatan fikirlerin bazıları gelecekte yeni gelişmelere yol gösterilebilir.

Yenilenen Google Haberler Uygulaması App Store’da!

Google Haberler’de Kullanımdan Kaldırılan Özellikler

  • Editör’ün seçtikleri
  • Öne çıkanlar ve orijinal kaynak etiketleri
  • Google Haberler Yayıncı Merkezi’ndeki mobil uygulamaları öne çıkarma becerisi
  • Search Console’da haber tarama hatası aracı

Google News Sahte Haberleri Nasıl Engelliyor?

Gelecekte, Google Haberler yayıncıları artık çok kısa veya çok uzun olan bir makale, site dışı yönlendirmeler, tarih bulunamadı ve diğer haberlere özgü editoryal hatalar hakkında Search Console tarafından bilgilendirilmeyecek.

Google’ın temsilcisi, şirketin Google Haberler makalelerinde kaldırılan diğer özelliklerle benzerlikler gösteren (özellikle de “fikir” ve “hiciv” etiketlerine benzer) birkaç özelliği tutmaya karar verdiğine dikkat çekiyor. Ayrıca, şirketin gelecekte paylaşılacak olan Google Haberler için yeni özellikler üzerinde yoğun çalıştığı da gelen bilgiler arasında.

KAYNAK: SearcEngineConsole

Yorumlar

Yorum yap

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.