Ana SayfaSosyal MedyaYouTube Kullanıcıları Video İzlemeye Ne Kadar Vakit Ayırıyor?

YouTube Kullanıcıları Video İzlemeye Ne Kadar Vakit Ayırıyor?

-

YouTube, kullanıcılara video içeriklerine ne kadar vakit harcadıklarından haberdar olmalarını sağlayacak yeni bir özelliği sunmaya hazırlanıyor. Hiç merak ettiniz mi? YouTube kullanıcıları, video izlemeye ne kadar vakit ayırıyor?

Youtube indir / Android

Youtube indir / iOS

Youtube profilimize yerleştirilecek olan “Zaman Bilgisi” bölümünde, kullanıcının günlük izlenme süresinin yanı sıra aşağıdaki bilgilerde yer alacak:

  • Günlük ortalama izlenme süresi
  • Geçen günün izlenme süresi
  • Son 7 gün içinde izlenme süresi

Önerilen Yazı : YouTube TrueView Reklamları Nedir?

Youtube'a Ne Kadar Zaman Harcıyoruz?

Youtube’a Ne Kadar Zaman Harcıyoruz?

Youtube bu getireceği güncelleme ile, kullanıcısının dijital iyiliğini de düşündüğünü bizlere gösterdi. Kullanıcının video izlerken harcadığı süre kayıt altına alınıyor.

Kullanıcıların ne kadar video izlerken ne kadar vakit harcadıklarını daha bilinçli hale getirmenin yanı sıra, YouTube aşağıdaki özellikleri de “dijital refah” girişiminin bir parçası olarak bize sunacak:

  • Hatırlatıcı kurun : Video izlerken mola vermek için bir hatırlatıcı ayarlayın.
  • Bildirim özetlemesi : Tüm günün bildirimlerini, her gün aynı saatte teslim edilen tek bir birleştirilmiş bildirimde gruplandırın.
  • Bildirim seslerini ve titreşimleri devre dışı bırakın : YouTube, belirli bir süre zarfında size sessiz bildirimler göndermeye başlayacak.

Zaman bildirim profili dışında, bu yeni özellikler varsayılan olarak kapalı gelecek. İstenirse, özelliklerin her bir kullanıcı tarafından manuel olarak açılması gerekecek.

Önerilen Yazı : YouTube Reklamverenler İçin Erişime Dayalı Reklamları Kullanıma Sundu

Bu özelliklerin çoğunun önümüzdeki birkaç gün içinde kullanılabilir olması beklenmekte. Zaman profilinin gelmesinin ise birkaç ay daha süreceği söylenebilir.

Kaynak: SearchEngineJournal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Rich Snippets Nedir?

Rich Snippets Nedir?

0
Rich Snippets, Türkçe’de zengin sonuçlar olarak da bilinir, arama motoru sonuç sayfalarında geliştirilmiş bilgiler veya veri parçacıkları gösterir. Bu snippets’lar, kullanıcılara arama sonuçlarında daha...