Ana SayfaSEOYouTube Video Başlıklarının Üzerinde Aranabilir Hashtagleri Gösteriyor

YouTube Video Başlıklarının Üzerinde Aranabilir Hashtagleri Gösteriyor

-

YouTube artık, kullanıcıların izledikleri videolara benzer konularla ilgili videoları aramasına ve keşfetmesine yardımcı olabilecek videoları içeren hashtag’leri video başlığının üzerinde göstermeye başlıyor. Yeni Youtube Hashtagleri görünümü yakın zamanda tüm kullanıcılar için erişilebilir olacak.

Şu anda bir web tarayıcısında açılan videolarda ve Android mobil uygulamasında hashtagler görünür durumda. iOS uygulamasında ise henüz hashtagler gösterilmiyor.

Hashtagler, video başlığının üstünde mavi renkli olarak görünür. Kullanıcılar, aynı hashtag bulunan diğer videolara ulaşmak için bir YouTube araması yapma fonksyonuna sahip bir hashtagi tıklayabilir arama sonuçlarına ulaşabilirler.

YouTube Video Etiketleri Nasıl Olmalıdır?

Yeni Youtube Hashtagleri Görünümü

YouTube Aranabilir Hashtagleri

Kullanıcılar, bu yeni eklenen özellik sonrasında da başka videoları aynı hashtag ile aramak için YouTube arama çubuğuna bir etiketi yazarak da arama yapabilir. YouTube içerik oluşturucuları, hashtagleri yalnızca video açıklamasına ekleyerek kullanabilmektedir.

Google, Youtube İçerik Üreticileri İçin Telif Hakkı Eşleştirme Aracı Hazırlıyor

Yeni Youtube Hashtag Görünümü Kullanımı

Bununla birlikte, videonuz için seçtiğiniz hashtagler arasında bir video açıklamasında yalnızca kullandığınız ilk üç hashtagın video başlığın üstünde görüntüleneceğini unutmayın. Hashtag’ler video açıklamasında yer alabildiği gibi doğrudan video başlığı içine de eklenebilir.

Yeni Youtube hashtagleri görünümü için hashtag seçen içerik oluşturucular, YouTube’un hashtag kullanım politikalarına uymak zorunda. Burada hashtag seçerken tacizi ve nefret söylemini teşvik edecek veya insanları yanıltıcı içeriğe yönlendirecek hashtag kullanmamayı gerektirir.

Aynı zamanda diğer hashtag politikaları, YouTube’un tek bir videoda 15 veya daha fazla hashtag kullanması anlamına gelen aşırı kullanmaktan da kaçınmayı gerektirir. YouTube’un hashtag kullanım politikalarını ihlal etmek, hashtaglerin arama sonuçlarında görünmesinin engellenmesine, videonun arama tüm arama sonuçlarından kaldırılmasına veya videonun platformdan tamamen kaldırılmasına neden olabilir.

Hashtagler, son birkaç gün içinde video başlıklarının üzerinde görünmeye başladı. Bu yeni özellikten yararlanan içerikler açıklamasında hashtag bulunan yeni yüklenen veya önceden yüklenmiş videolara otomatik olarak eklenir.

KAYNAK: Search Engine Journal

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

0
Site içi SEO, sayfa içeriğinin kalitesi, başlık düzeni ve iç bağlantılar gibi çeşitli faktörleri kapsar. Site dışı SEO denildiğinde ise akla ilk olarak backlinkler...