Ana SayfaSEOAndroid'de Tekrarlanan Aramalarda Arama Sonuçları İki Kat Hızlı Gelecek

Android’de Tekrarlanan Aramalarda Arama Sonuçları İki Kat Hızlı Gelecek

-

Her gün bir servisinin güncellemesini paylaştığımız Google şimdi de Android arama sonuçlarını iki kat daha hızlı getirecek bir cache sistemi ile karşımıza çıkıyor. Andorid’de tekrarlanan aramalarda arama sonuçları çok daha hızlı gelmesini sağlayacak bu geliştirme ile ilgili detaylara göz atalım.

Chrome Yeni Özelliğiyle Yayıncılar İçin Büyük Trafik Kaynağı Oluyor

Andorid’de tekrarlanan aramalarda arama sonuçları hızlanıyor

Google’ın Google’daki arama sonuçları artık tekrarlanan aramaları önbelleğe almak için Service Workers adlı bir web tarayıcı teknolojisini kullanıyor. Google Service Workers ‘ı kullanarak, tekrarlanan arama sonuçları şimdi iki kat daha hızlı yüklenmesini sağlıyor.

Google mühendis direktörü Dion Almaer bu konu hakkında bir açıklama yaptı:

“Google Arama’nın misyonu, mümkün olduğunca çabuk alakalı sonuçları almaktır. Bu nedenle, muhtemelen daha hızlı sonuç getirebilmek için Service Workers’ın gelişimine yatırım yaptılar ve iki kat daha hızlı sonuç alabiliyorlar. ”

Google’ın Android aramalarındaki bu geliştirmesinin en önemli noktası, Google Service Workers yalnızca Google Chrome Android versiyonunda kullanılabiliyor olmasıdır. Bu kısıtlayıcı durumun önümüzdeki süreçte 2 katdaha hızlı arama sonuçlarının sağladığı avantajları gelecekte diğer tarayıcılara getirilemeyeceği anlamına gelmiyor.

Google Chrome Makale Önerileri En Büyük 4. Yönlendirme Trafiği Oldu

Ürünün Google kıdemli direktörü Ben Galbraith, VentureBeat’a şunları söylüyor:

“Yalnızca Google Chrome Android, Google Search’ün bir Service Workers çalıştırması için kritik önemde olduğu bir gizlilik optimizasyonu olan Navigasyon Ön Yükleme(Navigation Preload)’yi desteklemediğinden, diğer tarayıcılarda henüz çalışmıyor. Diğer tarayıcılar gerekli özellikleri eklerse, Google Search ekibi de tekrarlanan arama geliştirmelerini diğer versiyonlara da ekler. ”

Dolayısıyla, Google Sercie Workers teknolojisi Navigasyon Ön Yükleme’yi desteklemeye başladıklarında diğer tarayıcılara da dağıtılmaya hazırdır. Navigasyon Ön Yükleme yalnızca geçen yıl Google Chrome Android ‘e ​​eklenen bir özelliktir ve bu nedenle hala yeni bir teknolojiden bahsediyoruz.

Belki de daha hızlı Google arama sonuçlarının vaadleri, ilerideki diğer tarayıcılar tarafından Navigasyon Ön Yükleme’nin benimsenmesini hızlandıracaktır.

KAYNAK: Search Engine Journal

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Birinin Viber’ına Nasıl Erişilir? En Yeni Yöntemler 2024

0
Viber günümüzde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından. Mükemmel bir whatsapp alternatifi olan Viber ile mesajlaşabilir, yüksek kaliteli sesli ve görüntülü aramalar yapabilirsiniz. Durum...