Ana SayfaSEOBing Webmaster Tools site doğrulaması yapmak kolaylaşıyor

Bing Webmaster Tools site doğrulaması yapmak kolaylaşıyor

-

Google Search Console’dan da aşina olduğumuz şekilde Bing’in de benzer bir aracı var. Site doğrulamak için nispeten zor olan seçenekler yerine alternatif sunuyor. Bing Webmaster Tools site doğrulaması yapmak isteyen kullanıcıların siteleri doğrulamalarını kolaylaştırmak için önemli bir adım atıyor.

Bing Webmaster Tools site doğrulaması artık çok daha kolay

Bing Webmaster Tools site doğrulaması yapmak isteyen kullanıcıların siteleri doğrulamalarını kolaylaştırmak için Domain Connect desteği geliyor. Domain Connect ile, kullanıcılar kaynak koduna erişmek zorunda kalmadan bir site doğrulamasını tamamlayabilecekler.

Google, Bing’in keşfet bölümüne trafik göndermeyi durdurdu

“Domain Connect, kullanıcının DNS sağlayıcısında çalışan bir domain için DNS’yi yapılandırmasını kolaylaştıran açık bir standarttır (örn. GoDaddy, 1 ve 1 Ionos, vb.) Bağımsız bir hizmet verende (örneğin Bing, O365) çalışan bir servisle entegre ilerleyecek şekilde , vb). Protokol, kullanıcıya DNS ayarlarının ayrıntılarından ve karmaşıklığından izole edilerek basit bir deneyim sunuyor. ”

Domain Connect’i kullanarak Bing Webmaster Tools doğrulaması, şu anda aşağıdaki DNS hizmeti alan kullanıcılar için kullanılabilir:

  • 1&1 Ionos
  • GoDaddy
  • Media Temple
  • Plesk

Bu gelişme sonrasında Domain Connect’i destekleyen diğer DNS sağlayıcılarıyla da aşamalı olarak iş birliktelikleri devam edecektir. Web sitesi bilgilerini Bing Webmaster Tools’a ekledikten sonra, sistem, sitenin Domain Connect çözüm ortağında aldığı verileri Bing Webmaster Tools ile entegre edilmiş olan DNS sağlayıcıda barındırılıp barındırılmadığını belirlemek için gerekli kontrolleri gerçekleştirir.

Bing Artık AMP’yi Destekliyor

Bing Webmaster Tools site doğrulaması
Bing Webmaster Tools site doğrulaması

“Doğrula”yı tıkladıktan sonra, kullanıcı oturum açmasının isteneceği DNS sağlayıcısına yönlendirilir. Site, DNS sağlayıcısına başarıyla giriş yaptıktan sonra doğrulanır. Bu yeni özellik ile Bing Webmaster Tools’daki diğer site doğrulama adımlarının kullanımı büyük ölçüde azaltacaktır.

Domain Connect protokolü desteklenmiyorsa, kullanıcılar XML dosya doğrulaması ve Meta etiketi doğrulaması içeren varsayılan doğrulama seçeneklerini görürler.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...