Ana SayfaPazarlamaDaha Etkili Bir Pazarlamacı Olmanız için Yardım Edecek Dijital Pazarlama Araçları

Daha Etkili Bir Pazarlamacı Olmanız için Yardım Edecek Dijital Pazarlama Araçları

-

Gerçek şu ki: çok meşgulsünüz ve sadece verimli değil etkili olmak için de zaman bulmak düzenli bir mücadele gerektiriyor. MarketingProfs’un son araştırmasına göre B2B firmaları dijital pazarlama bütçelerini 12-15% oranında yıldan yıla arttırmayı planlıyorlar. Peki belirlenen bu bütçe doğru yerde mi kullanılıyor?

Yetenek, müşteri deneyimi, süreç ve dijital pazarlama araçlarının sağlıklı bir şekilde bir arada yer alabilmesi size dijital pazarlama başarısını kazandırmanın yolunu açıyor. Aşağıda bu konuda size yardımcı olacak bir kaç uygulamayı bulabilirsiniz.

Etkili Dijital Pazarlama Araçları

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Dönüşüm oranını yükseltmek, test ve optimizasyon gerektiren sonu gelmeyen bir savaştır. Dönüşüm oranı optimizasyon çabalarınızı kolaylaştıracak araçlar hakkında bir özet geçmek ve tekrar hatırlatmak gerekli.

Crazy Egg

Crazy Egg, müşteri etkileşimlerini daha iyi anlamak için web sayfalarında kaydırma ve tıklama izlemeyi izleyen bir platformdur. Crazy Egg, insanların web sitenize tıkladıkları yerin bir ısı haritasını izlemekte harika işler çıkardı ve bu konuda en çok tercih edilenlerden biri olmayı başardı.

Unbounce

Unbounce, herkesin kaliteli açılış sayfaları oluşturmasını kolaylaştıran bir araçtır. Açılış sayfalarını oluşturmakla birlikte Unbounce, dönüşüm oranını optimize etmek için A / B testlerini gerçekleştirmeyi kolaylaştırarak size yardımcı olmaktadır.

Listenin Tamamına buradan ulaşabilirsiniz: Yatırım Getirinizi Arttıracak (ROI) 21 Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO) Aracı

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlama faaliyetlerini planlamak, yürütmek ve ölçmek giderek daha karmaşık hale geldi, bu hepimizin farkında olduğu bir detay. Günümüz dijital dünyasının karmaşıklığı, başarılı bir içerik pazarlama stratejisi geliştirmek için ölçülü bir yaklaşımı gerektirir. Aşağıda size yardımcı olabilecek araçları paylaşıyoruz.

Kapost

Kapost, içerik üretimi, içerik incelemesi ve yayıncılığı yönetmek için entegre bir iş akışına sahiptir. Aynı zamanda, sezgisel bir planlama takvimi ve dağıtım mekanizması ile platformun dışında zaman alan planlamaya olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Oracle Content Marketing

Oracle’ın bu aracı, özel iş akışlarını destekler ve yayıncılık için özel haklar / roller kullanır. Bunlara ek olarak çoklu etiket desteği, gerçek zamanlı içerik puanlaması, desteklenen çoklu içerik biçimleri, birden fazla ‘yayınlama’ konumları, e-postaları dinamik olarak üretmek için e-posta ile entegrasyon, tam destekli meta etiketleri, popüler sosyal ağlarla hızlı bağlantılar, metriklerin kolay gösterge tablosu ve SEO tavsiyelerine olanak sağlar.

Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz: İçerik Pazarlama Stratejiniz için En İyi Araçlar Nasıl Seçilir?

Özel Blog Araçları

Bloglar artık pazarlamacıların en önemli odakları haline geldi. Her yıl daha fazla içerik yaratmak içi baskı varken, bu araçlar daha etkili içerik yaratmak için size yardımcı olabilir.

Portent

Bir anahtar kelime girin ve tek bir başlık elde edin. Bu ufak ve basit bir yaratıcıdır. Ancak bir özelliği ile diğerlerinden ayırılır o da öğretim aracıdır.

Coschedule

Kullanıcılar, çeşitli faktörlere dayanarak başlığınıza 1-100 arasında puanlar verir. Bu bilgiyi neleri iyi yaptığınız ve nerelerde iyileştirmeler yapmanız gerektiği hususunda kullanabilirsiniz.

Web Page Fx Okunabilirlik Test Aracı

Kullanıcıları, URL veya bir metni test edebilir ve detaylı bir analiz elde ederler. Bu araç, ortalama cümle uzunluğu, karmaşık kelimelerin oranı ve dahası hakkında faydalı istatistikler sunar.

Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz: Daha İyi Blog Yazıları Yazmak İçin Bilmeniz Gereken 20 İçerik Pazarlama Aracı

Etkileyici keşfetme

Şahsi kanaatin ötesinde, güçlü etkin bir karaktere sahip insanlar, bir alıcı kitleyle bağlantı kurmaya çalışan bir şirkete değerli bağlam ve güvenilirlik sağlayabilir. Ancak, bilgi aşırı yüklendiğinde ve yayınlanacak herkese açık olan bir çağda, endüstrinizdeki bu etkin bağlantıları bulmak zor bir iş olabilir. Bu araçları kullanarak, bir etkin kişilerle eşleşmeyi açığa çıkarmaya yardımcı olabilir.

Traackr

Etkileyiciler keşfetmeniz, sosyal iç görüler elde etmeniz ve onlarla nasıl iletişim kurabileceğinizi görmek için size yardım edecek, Premium bir hizmet kategorisidir. Etkileyici arama motoru, profiller, dinamik listeler, trend olan içerik ve dahasını içeren özellikler vardır. PR, iletişim ve pazarlama uzmanlarını bu servisi kullanıyor.

PeerIndex/Brandwatch

PeerIndex artık Brandwatch’ın bir parçası. Bu araç, 200 milyon etkileyici indeksinden analizler kullanarak ulaşmak istediğiniz topluluklar hakkında bilgi toplamanızı sağlar.

Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz: Sektörünüzdeki Etkin Kişileri Bulmak için 9 Araç

Sosyal Medya Pazarlaması

Sprout Social

Sprout Social, sosyal hesaplar için mükemmel raporlar sağlar ve toplumsal içeriği ve izlenen anahtar kelime aramalarını tek bir akış halinde gösterir. Tüm hesaplarınızdaki içeriği uygun bir yayıncılık sistemi ile zamanlayabilir ve sosyal iletilerinizi, iOS’larda ve Android’de bulunan bir mobil uygulamayla da yönetebilirsiniz. Twitter, Facebook, LinkedIn ve Google+’yi destekler.

Agorapulse

Agorapulse, Facebook, Twitter ve Instagram için yarışma uygulamaları, izleme, CRM ve tek tıklamayla özelleştirilebilir ppt raporlarını destekleyen bir sosyal medya yönetim araç setidir. Tüm sosyal içerikler bir ‘e-posta benzeri’ gelen kutusu özelliğine yönlendirilir ve hesapları gerçek zamanlı olarak eşitlerken geçmişteki konuşmaları ve takipçilerden gelen sosyal verileri raporlar.

Buffer

Buffer, kuyruk yayınlama sistemini tanıtan ilk yazılımdı; kullanıcıların, tek tek zamanlamaları gerekmeksizin çoğu sosyal ağda içerik planlamasına olanak sağladı. Tüm sosyal ağları kapsar ve kesinlikle oradaki en iyi yayıncılık sistemidir. Buffer’ın ücretsiz ve ücretli versiyonları bulunmaktadır.

Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz: 22 Sosyal Medya Pazarlama Yönetimi Aracı

Okumanızı tavsiye edeceğimiz alternatif yazılarımız

Online Reklamcılık

Spyfu

SpyFu muadillerine göre nispeten ucuzdur. Anahtar kelimeler, harcama, reklam metinlerini de kapsayan organik ve ücretli arama için rekabetçi analizler için bir dizi seçeneğe sahiptir. Peki, SpyFu’yu özel yapan nedir?

Onun Kombat aracı, kendinizi doğrudan 2 rakiple kıyaslama imkanını size sunar. Nelere teklif yaptığınızı ve rakiplerin teklif yaparken sizin yapmadığınız yerlere bakabilirsiniz. Ayrıca alan adında zaman içinde gerçekleşen değişimleri de görmek için faydalı bir araçtır.

Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz: Arama Pazarlamasında Kazanmanıza Yardımcı 3 Online Pazarlama Aracı

Araçlar sadece sizin ekibinizin yarattığı çalışmalar kadar iyidir. Bu araçlar sihirli olabilir ve size başarılı bir  dijital pazarlama programı oluşturmanızda size yardımcı olabilirler ancak bu uygulamaların iyi bir şekilde kullanılması asıl farkı yaratır. Umarım bu liste size yardımcı olur.

KAYNAK: http://www.toprankblog.com/2016/10/digital-marketing-tools/

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...