Ana SayfaE-TicaretE-Ticaret sitelerinde yerel SEO stratejileri

E-Ticaret sitelerinde yerel SEO stratejileri

-

Google ve diğer büyük arama motorları artık yerelleşmeye her zamankinden daha çok önem veriyor. E-ticaret sitesi olan çevrimiçi işletmelerin 2021 yılında SEO stratejilerine yerel arama motoru optimizasyonunu da dahil etmesi gerekiyor. Her gün Arama motorlarında milyonlarca arama yapılıyor ve bunların çoğu yerel aramalardan oluşuyor. Yerel olarak arama yapmalarının nedeni ise son yıllarda artan mobil kullanıcı sayısıdır. Mobil cihazların GPS kullandığını göz önünde bulundurduğumuzda Google, arama sonuçlarını varsayılan konuma göre öncelik atayarak sıralamakta.

E-Ticaret sitelerinde yerel SEO için neler yapılmalı?

E-ticaret sitelerinin mobil ve web cihazları için optimize edilmeli. Sitenizi ziyaret eden kullanıcılardan dönüşüm elde edemiyorsanız bir diğer içeriğimiz olan E-ticaret sitelerinde dönüşüm oranı nasıl arttırılır okumanızda fayda var.

Mobil uyumlu web sitesi

Artan mobil aramaları arttığı için web sitenizin mobil kullanıcılar için optimize edilmesi gerekiyor. Web siteniz mobil uyumlu değilse Google aramalarında üst sıralara çıkmakta zorlanabilirsiniz. Google, birkaç ay önce mobil öncelikli indekslemeyi başlattı ve mobil cihazlar için optimize edilmiş sayfaların daha üstte görünmesini sağladı.

E-ticaret sitenizin hızlı olması

E-ticaret sitenizin mobil öncelikli olmak üzere tüm cihazlarda hızlı bir şekilde yüklenmesi gerekiyor. E-ticaret siteniz yavaş yüklendiğinde kullanıcılar o siteyi çoğunlukla terk ediyor. Bu durumun önüne web sitenizi optimize ederek geçmelisiniz.

Yayınlanan içeriklerin kaliteli olması

Kaliteli ve özgün içerik üretmek SEO açısından arama motorlarında sıralamada büyük rol oynamaktaydı. 2021 yılında kaliteli içerikler arama motoru sıralamaları için en belirleyici sıralama faktörlerinden biri haline geldi.

Google yorumları

İnsanların çoğunluğu bir siteden alışveriş yapmadan veya hizmet almadan önce o markanın Google yorumlarını okuyor. Bu kullanıcılar olumsuz yorumların çok olduğu bir işletme profilinden alışveriş yapmaktan vazgeçmektedirler. Google yorumları güven unsuru olarak kabul edilir ve işletmenizin e-ticaret sitesi için olumlu eleştiriler alması kullanıcılar açısından önemlidir.

Doğru anahtar kelime kullanımı

Anahtar kelimeler e-ticaret sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan en büyük faktörlerden biridir. Doğru anahtar kullanımı olası satışları arttırabilir. Anahtar kelime araştırması yapılması ve e-ticaret siteniz için doğru anahtar kelimelerin seçilmesi büyük önem taşır.

SEO ve Dijital Pazarlama ile daha fazla müşteriye ulaşmak ister misiniz?

Uzman ekibimiz ile sizleri daha üst sıralara çıkartıyor işlerinizi büyütüyoruz!

İletişim
Kadir Kılıç
Kadir Kılıç
1999 yılında Ordu'da doğdum. Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik 4. sınıf öğrencisiyim. Üniversite yıllarımda kendimi yazılım ve dijital pazarlama alanlarında geliştirmeye başladım. İmza İnternet Teknolojileri firmasında Staj yaparak kendimi bu alanlarda geliştirmeye devam ediyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Niche Pazarlama: Dar Kitlelere Yönelik Etkili Pazarlama Stratejileri

Niche Pazarlama: Dar Kitlelere Yönelik Etkili Pazarlama Stratejileri

0
Niche pazarlama, belirli ürün ya da hizmetin yalnızca dar bir hedef kitleye sunulduğu pazarlama stratejisidir. Bu strateji, geniş kitlelere hitap eden geleneksel pazarlama stratejisinden...