Ana SayfaSEOEski Search Console tamamen kapanıyor

Eski Search Console tamamen kapanıyor

-

2018’in başlarında yeni arayüzü kullanmaya başladığımız andan itibaren Google Search Console bölüm bölüm eski arayüzden yeni arayüze geçiş yapmaya devam ediyordu. Uzun sayılabilecek bir süredir devam eden bu geçişin ne zaman tamamlanacağını açıkladı, eski Search Console kapanıyor. Diğer taraftan yeni Search Console eski özellikleri bekleyen kullanıcılarıyla gündeme gelmeye devam ediyor.

Yeni Search Console’a eski özelliklerin tamamı gelecek mi?

Eski Search Console kapanıyor

Google, Search Console’un eski sürümünü resmen kapatıyor. Hala eski sürümde yer alan ve eski sürüme erişmeye çalışan kullanıcılar yeni Search Console’daki alakalı sayfalara yönlendirilecek. Search Console’daki her eski araç ve rapor için hala bire bir değiştirme yok, bu nedenle Google bunları şimdilik kullanımda tutacak:

Google, yukarıdaki araçları ve raporları yeni Google Search Console’da kullanılabilir duruma getirmek için çalışmaya devam edecek. Ancak, Google, son zamanlarda kullanıcıların tüm araçların yeni sürüme taşınmasını beklememeleri gerektiğini belirtti.

Google Search Console domain ile doğrulama işlemleri kolaylaştırıyor

Google, ekibini eski arama konsolu arayüzünün önünde bir grup fotoğrafı için toplayarak bu vesile ile övgüde bulundu.

Eski Search Console’u kullanmaya devam etmek isteyenler, #SCmemories hashtagini kullanarak Twitter’da anılar paylaşmaya teşvik ediliyorlar.

 

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

0
Teknolojinin gelişimi her geçen yıl hızlanarak devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda, yapay zekâdan robotlara, yazılım inovasyonlarından kuantum bilişimi birçok çarpıcı gelişme yaşandı. İş süreçlerinde, günlük...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?