Ana SayfaSEOGoogle Search Console domain ile doğrulama işlemleri kolaylaştırıyor

Google Search Console domain ile doğrulama işlemleri kolaylaştırıyor

-

Google Kasım 2018’de domain altında yer alan tüm alt alan adlarını tek mülk altında görüntülebileceğimiz bir özelliğe kavuşmuştu. Google Search Console domain ile doğrulama sonrası site verileri daha fazla anlaşılır ve yorumlanabilir hale geldi.

Bir Siteye Ait Tüm Alt Alan Adları Search Console’a Eklenebilecek

Google Search Console domain ile doğrulama kolaylık sağlıyor

Google Search Console’daki alan özelliklerini doğrulama işlemini otomatikleştirmek için domain kayıt şirketleri ile birlikte çalışıyor. Domain özellikleri kullanarak site bir yıldan kısa bir süre öncesinde site sahiplerine, verilerini eksiksiz bir şekilde görüntülemenin bir yolu olarak tanıtıldı.

Bazı kullanıcılar, geleneksel URL örnek özelliklerinden daha yararlı olduğunu belirterek, alan adı özellikleri kullanıma sunulduğundan bu yana geribildirimlerin hep olumlu olduğunu vurguluyorlar.  “Kullanıcılardan duyduğumuz ortak bir geribildirim, ‘alan adı özelliklerine geçmeden önce trafiklerini küçümsedikleri ve yeni yöntemin tıklama ve gösterimlerini, toplanan verileri daha anlaşılır bir hale geldiği’ yönünde oldu. Kullanıcılara alan adı özelliğinden memnun olup olmadıklarını sorduğumuzda neredeyse tamamı memnun görünüyor.”

Yeni Search Console’a eski özelliklerin tamamı gelecek mi?

Site sahiplerini, alan adı özelliklerine geçerken zorlayan en önemli şey, alan adlarının doğrulanmasının zorluğudur. Google, kayıt işleminin yapılandırılmasını güncellemek için gerekli adımlar konusunda kullanıcılara rehberlik ederek bu işlemi kolaylaştırıyor; bu da DNS kaydının Google tarafından sağlanan doğrulama kodunu içerdiğinden emin olacak.

Alan adınızı, yeni akışı kullanarak doğrulamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Search Console anasayfasındaki “mülk ekle” ye tıklayın
  • “alan adı” seçeneğini seçin
  • İşlemi tamamlamak için yol gösterici adımları izleyin (bunlardan biri etki alanı kayıt sitenizi ziyaret etmeyi içerir).

Google, site sahiplerine önceki DNS doğrulama yönteminden daha kısa ve daha kolay adımlar olacağını garanti eder.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

seo uyumlu içerik nedir içerik üreticiliği seo içerik içerik hazırlama

İçerik pazarlama ile marka bilinirliği nasıl sağlanır?

0
İnsanlar markanızın varlığından haberdar değillerse sizden alışveriş yapamazlar. Marka bilinirliğinin amacı da tam olarak budur. Marka bilinirliği, insanların size ihtiyaç duyduklarında işletmenizi tanımalarına ve...