Ana SayfaSEOEylül 2019 algoritma güncellemesi doğrulandı

Eylül 2019 algoritma güncellemesi doğrulandı

-

Google algoritma güncellemesi çok sıklıkla olan ama genelde ufak ufak olduğu için pek çok kişinin çekmemeye devam etse de yılda bir kaç kere gerçekleşen geniş çaplı Google algoritma güncellemesi gerçekleşiyor. Geniş çaplı olan algoritma güncellemeleri gerçekleştiğinde Google bunu resmi hesaplarından veya Google çalışanları üzerinden belirtiyor. Eylül 2019 algoritma güncellemesi için de merak edilen bu açıklamanın yapılmasıydı.

Google Son Güncelleme ile YMYL Sitelerine Büyük Darbe İndirdi

Eylül 2019 algoritma güncellemesi bugün gerçekleşecek

Google Arama algoritmasının değişikliklerini farklı araçlar ile takip etmek mümkün. Bu araçları takip ediyorsanız 13 eylül 2019 tarihinden itibaren bir haftaya yakın süren dalgalanmaları tespit etmişsinizdir. Çok yakından takip etmeyenlerdenseniz ise aşağıda paylaştığım yazıdan durumu kontrol edebilirsiniz.

Ayın 13’ü ve cuma başlayan Google algoritma güncellemesi etkileri hala devam ediyor

Eylül 2019 algoritma güncellemesi açıklaması

Google’ın resmi Twitter hesabı olan @SearchLiaison ‘dan bugün Türkiye saati ile 15:30’da yapılan paylaşımda büyük bir güncellemenin bilgisi paylaşıldı. Atılan tweette “Bugünün ilerleyen saatlerinde yılda birkaç kez yaptığımız gibi, geniş bir temel algoritma güncellemesi yayınlıyoruz. Eylül 2019 Çekirdek Güncellemesi olarak adlandırılıyor. Bu tür güncellemelerle ilgili rehberliğimiz, daha önce ele aldığımız gibi kalır. Bu konuda daha fazla bilgi için lütfen bu blogu inceleyin:” diyerek daha önce paylaşılan Webmasterlar Google’ın temel güncellemeleri hakkında ne bilmeli? yazısına yönlendiriyor.

Geçtiğimi hafta gerçekleşen önemli sıralama değişiklikleri sonrası Google’ın bugün güncellemenin geleceğini paylaşması merak uyandırdı. Geçtiğimiz haftadan bu yana hem forumlarda hem çeşitli gruplarda bu konudaki önemli sıralama değişiklikleri konuşulmuş ve neden sonuç ilişkisi bulunmaya çalışılmıştı. Henüz elle tutulur bir gelişme olmadan Google’ın algoritma güncelleme haberi yeni bir dalgalanmanın habercisi olabilir. Bundan sonraki süreçte neler olacak? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Product Variant Structured Data Nedir?

Product Variant Structured Data Nedir?

0
Google, kısa süre önce e-ticaret sitelerine yönelik "Ürün Varyantı Yapılandırılmış Verisi" adlı bir güncellemesini yayınladı. Ürün varyasyonlarına özel olarak tasarlanan bu çalışma sayesinde, arama...