Ana SayfaSEOGoogle, Algoritma Güncellemesinin 16 Nisan'da Yayınlandığını Doğruladı

Google, Algoritma Güncellemesinin 16 Nisan’da Yayınlandığını Doğruladı

-

Google geçtiğimiz hafta başka bir geniş kapsamlı algoritma güncellemesi yayınladı.

Twitter’da, bu algoritma güncellemesinin 16 Nisan Pazartesi günü yayınlandığı doğrulandı.

Pazartesi günü, yıl boyunca rutin olarak yaptığımız gibi geniş bir algoritma güncellemesi yayınladık. Bunlar hakkında tavsiyeler için, geçen ay attığımız tweet’imize bakın.

Google’ın geçen ayın başlarında benzer bir algoritma güncellemesi yayınladığını hatırlarsınız. Kısa bir süre sonra, “Broad Core (Geniş Çekirdek)” algoritma güncellemesinin yılda birkaç kez rutin olarak meydana gelen bir şey olduğu açıklandı.

Geçen hafta yapılan açıklama; Google Geçtiğimiz Hafta Algoritma Güncellemesi Olduğunu Doğruladı

Google genellikle her gün sonuçlarımızı iyileştirmek için tasarlanmış bir veya daha fazla değişiklik yayınlıyor. Bazıları belirli gelişmelere odaklanır. Bazıları geniş değişiklikler için yapılır. Geçtiğimiz hafta geniş bir çekirdek algoritma güncellemesi yayınladık. Bunları rutin olarak yılda birkaç kez yapıyoruz…

Birçok SEO Uzmanı, bu güncellemenin düşük kaliteli sayfaları hedef aldığını tahmin etse de, daha sonra güncellemenin içerik alaka düzeyiyle daha fazla ilgili olduğu doğrulandı.

Başka bir deyişle, Google, arama yapan kullanıcıların sorgularını en iyi şekilde yanıtlayabilmek adına, arama sonuçlarındaki sıralamaları düzenlemişti.

Google, algoritma güncellemesinin çoğunun içerik alaka düzeyiyle ilgili olduğunu söylüyor. Bu nedenle, içerik alaka düzeyinin de bu ayın güncellemesinin temel konusu olması muhtemel.

Bu nedenle, sıralamalarınız bu güncellemeden etkileniyorsa, içeriğinizin kalitesinin iyileştirilmesi gerektiğinin göstergesi olmayabilir. Daha ziyade, içeriğinizin arama yapan kitleyle daha alakalı olması gerektiğine dair bir işarettir.

Kaynak; https://www.searchenginejournal.com/google-confirms-algorithm-update-released-april-16th/250265/

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

0
SEO uyumlu içerik, web site ve içeriklerinizin arama motorlarında daha iyi bir performans göstermesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle, SEO uyumlu içerik yazımı konusunda...