Ana SayfaSEOGoogle arama sonuçları bilgi panellerinde sosyal profillere yer vermeyecek

Google arama sonuçları bilgi panellerinde sosyal profillere yer vermeyecek

-

Google, sosyal medya butonlarının bilgi panellerinde görüntülenmesi için bir zamanlar gerekli olan sosyal profil işaretlemesinin kullanılmasını engelliyor. Google bilgi panelleri sosyal medya hesapları eklenmesini engelliyor ve alternatif bir yol işaret ediyor.

Google, Müzisyenlerin Arama Sonuçlarına Doğrudan Mesaj Göndermesine İzin Veriyor

Google bilgi panelleri sosyal medya hesapları artık Google tarafından keşfedilecek

Google şu an bilgi panellerine talep üzerine eklenilen sosyal medya profillerini engelliyor ama varlığını tamamen ortadan kaldırmıyor. Google alakalı sosyal medya profillerini otomatik olarak keşfedeceğini ve bunları bilgi panellerine dahil edeceğini söylüyor.

Arama sonuçlarında gelen talep edilen bilgi panosuna sahip olan herkes sosyal medya hesaplarına ulaşmak istiyor.

Google’da “bir düzenleme öner” i tıklayarak bulabilirsiniz. Eğer bu seçeneği görmüyorsanız, bilgi panelinin sahipliğini doğruladığınız anlamına geliyor.

Bir düzenleme önerdikten sonra Google, markanızla ilişkili sosyal profilleri web’de başka bir yerde kontrol ederek doğruluğunu incelemeye alıyor. Eklediğiniz güncellemeler eğer kabul edilirse önerilen düzenleme bilgi panelinde görünür.

Google Knowledge Graph nedir? Nasıl Doğrulanır?

Bir bilgi paneli sahibi olmazsam ne olur?

Yalnızca bir bilgi panelinin doğrulanmış sahibi düzenlemeler önerebilir. Kendi bilgi panelinize sahip değilseniz, sahiplik kazanmak oldukça basit bir işlemdir.

İlk önce, temsil ettiğiniz varlığı ve talep etmek istediğiniz bilgi panelini arayın. Sonra alttaki “bu bilgi panelini talep et” seçeneğini tıklayın.

Mülkiyet talebinde bulunmak için Google, Twitter, YouTube veya Google Search Console gibi kuruluşla ilişkili diğer profillerde oturum açmanız gerekiyor. Oturum açtıktan sonra kendi bilgi panelinize sahip olacaksınız.

Sosyal profillerdeki notlar değiştirilemez bir bilgi panelinde listelenir. Yalnızca yeni eklemeleri önerebilir veya mevcut sosyal profilleri düzenleyebilirsiniz.

Google bilgi paneli (Knowledge Panel) hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız buradan gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...