Ana SayfaSEOGoogle arama sonuçlarını kişisel hale getiriyor

Google arama sonuçlarını kişisel hale getiriyor

-

Arama sonuçlarını daha kişisel hale getirmek için geçtiğimiz dönemlerde önemli bir adım atan Google, şimdi yeni güncelleme ile kişiselleştirilmiş sonuçları daha da genişletiyor ve iyileştiriyor.

SEO çalışmalarının en önemli hedefi Google gibi arama motorlarında daha iyi sıralamalar almak. Ancak Google’ın kişiselleştirilmiş arama sonuçlarını sunmaya başlaması, bu alanda da pek çok yeniliği beraberinde getirebilir.

Search On 2022 etkinliğine ev sahipliği yapan Google, tanıtımda kişiselleştirilmiş arama sonuçları için önemli geliştirmelerin yapıldığını duyurdu. Geçtiğimiz yıl itibariyle bu konuda ilk adımı atan şirket, şimdi geliştirilmiş ve iyileştirilmiş arama sonuçları ile daha fazla kişiye bu alanda destek sağlayacak.  Android cihazlarda desteklenecek olan yeni özellik, kullanıcılara göre özel sonuçlar sunacak.

Google arama konsolundaki coğrafi hedefleme, arama sıralamalarına zarar verebilir

Google arama sonuçlarını nasıl kişiselleştirecek?

Kullanıcılar yeni bir film ya da izleyecek şeyler hakkında araştırma yaparken abone olduğu hizmetlerden öne çıkan öneriler alabilecek. Netflix, Amazon Prime gibi farklı platformlarda aboneliği bulunan kullanıcılar, arama yaparken artık bu platform üzerinden de öneriler alarak tek tıkla içerikleri izlemeye başlayabilecek.

Bir diğer kişiselleştirme ise online alışverişte yaşanacak. Kullanıcılar daha önce beğendiği ve aldığı ürünlere benzer ürünleri öneri olarak alabilecek ve daha önce alışveriş yaptığı internet sitelerinden önerileri kontrol edebilecek.

Daha kişiselleştirilmiş arama sonuçları için yapılan bu yeni hamle, yemek pişirmeye ve yemek yiyebilecek yerler bulmaya kadar genişletiliyor. Bu özellikten yararlanmak isteyen kullanıcıların gizlilik kontrolü yapması ve bu bölümdeki ayarlarını güncellemesi yeterli olacak. İstenildiği takdirde ise kişiselleştirme tamamen kapatabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlamada 5 Adımda Müşterileri Tanımak

Digital Marketing Qualified Lead (DMQL) nedir?

0
Dijital pazarlama nitelikli müşteri adayı, satış olarak sınıflandırılan kriterlere sahip olması muhtemel bir tüketiciyi ifade etmektedir. Bir nevi satış öncesi aşama olarak değerlendirilir. DMQL’ler...