Ana SayfaSEOGoogle, Bazı Aramalarda Sonuçları Kısıtlıyor

Google, Bazı Aramalarda Sonuçları Kısıtlıyor

-

Google artık bazı sorgular için ek arama sonuçları olmadan yanıtlar gösteriyor. Örneğin, [Türkiye’de saat] veya [Almanya’da saat] için arama yaparsanız, Google sadece sizin istediğiniz cevabı gösterecek. Arama sonuçlarını da görmek isterseniz, “Bütün Sonuçları Göster” butonuna tıklamanız gerekecek.

Yapılan açıklamada, bu tür arama yapan kullanıcıların nadiren ek arama sonuçlarını kullandığını, bu yüzden arama sonuçlarını göstermeme kararı aldığını söyledi. Arama sonuçlarını görmek isteyen kullanıcılar ise bütün sonuçlara tek bir buton ile erişebilecek.

Sonuçlar nasıl gözükecek?

google-bazi-aramalarda-sonuclari-kisitliyor

google-bazi-aramalarda-sonuclari-kisitliyor google-bazi-aramalarda-sonuclari-kisitliyor google-bazi-aramalarda-sonuclari-kisitliyor

Google sonuçları neden kısıtlıyor?

Danny Sullivan attığı tweet ile bu güncellemeyi onayladı. Tweet’inde bu kısıtlamanın, “hesap makinesi, birim dönüştürücü ve saat” aramalarında aktif olacağını söyledi. Tweet’in devamında “Google, yükleme süresinin artırılması ve kullanıcıya sunulan deneyimin artması için çalıştığını” söyledi. Google, arama yapan kullanıcıların bu tür sorgularda “nadiren bütün arama sonuçlarını kullandığını” ve kullanıcı bütün arama sonuçlarını isterse “tüm sonuçları göster” düğmesine tıklayabileceğini belirtti.

 

Peki sektör yeni gelen güncelleme ile akalı ne diyor?

Dürüst olmak gerekirse, organik içerik ve reklamları Google’a nasıl maddi fayda sağlayacağından emin değilim.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

5 Adımda Facebook Analytics Kullanım Rehberi

Facebook Reklamları İşe Yarıyor mu?

0
Dijital pazarlama dünyasında Facebook, en popüler sosyal medya platformlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Facebook işletmelerin hedef kitleleriyle etkileşime geçmeleri için güçlü bir araç olarak...