Ana SayfaSEMGoogle Geçen Yıla Göre 11 Kat Daha Fazla AMPHTML Reklamı Yayınlıyor

Google Geçen Yıla Göre 11 Kat Daha Fazla AMPHTML Reklamı Yayınlıyor

-

Çıkarılan istatistiklere bakıldığında Google geçen yıla göre 11 kat daha fazla AMPHTML reklamı yayınlıyor.

Bu yılın Ocak ayından itibaren, Google tarafından yayınlanan tüm görüntülü reklamlarının %12’si AMPHTML reklamları iken bu oran Ocak 2018’de sadece %1’di. AMP sayfalarında ise bu oran %35’i buluyor. Bu verileri AMPHTML reklamları ile ilgili yayınladığı bir yazıda sunan Google, oranın kısa bir süre içerisinde dahada artacağının işaretlerini de verdi.

 

Google Geçen Yıla Göre 11 Kat Daha Fazla AMPHTML Reklam Yayınlıyor

AMPHTML Nedir?

AMPHTML reklamları, AMP (Accelerated Mobile Pages) kuralları içerisinde oluşturulan görüntülü reklamlara verilen isimdir. Anında yükleme gibi performans avantajları sunarken aynı zamanda HTML reklamlarından daha güvenilirdir. Bunların yanında Google’a ait verilere göre AMPHTML reklamları, reklamverene ve yayıncıya daha fazla getiride sağlıyor.

Bu reklamlar AMP sayfalarında daha iyi performans gösterse de normal web sayfalarında da yayınlanmaya devam ediyor.

Google, bir reklamverenin AMPHTML ve HTML5 ile oluşturduğu bir görüntülü reklamın, normal bir AMP sayfasındaki reklam ile performansını kıyaslayan çok değişkenli bir A / B testinin sonuçlarını da paylaştı.

Google Geçen Yıla Göre 11 Kat Daha Fazla AMPHTML Reklam Yayınlıyor

Testi görmek ve incelemek için tıklayın.

AMPHTML ve HTML5 Reklamları Arasındaki Farklar

Volkswagen’in görüntülü reklamlarını inceleyen bir test, standart bir HTML sayfasından AMP sayfasına (aynı HTML5 reklamıyla) geçmenin yüzde 26’lik bir TO artışıyla sonuçlandığını gösterirken AMPHTML reklamlarıyla bir AMP sayfasına geçmek ise yüzde 48’lik bir TO artışıyla sonuçlanıyor.

AMPHTML Reklamları İçin Gelecek Güncellemeler

Google, AMPHTML reklamlarını önümüzdeki süreçte normal reklamlardan daha fazla yayınlamayı planlıyor. Bunu gerçekleşmesinde 2019’un ikinci çeyreğinde yayınlanacak olan mobil uygulamanın da etkisi büyük.

Gelecek olan mobil uygulama dışında, AMPHTML reklamları çok yakında Display & Video 360 desteğine de kavuşacak.

AMP ile ilgili daha fazla bilgi için blogumuzu takip etmeyi unutmayın.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...