Ana SayfaSEMGoogle Ads, Görüntülü Reklamlara 3 Yeni Özellik Ekledi

Google Ads, Görüntülü Reklamlara 3 Yeni Özellik Ekledi

-

Son zamanlarda adından sıkça bahsettiğimiz Google Ads, görüntülü reklamlara 3 yeni özellik ekledi. Peki Google Ads’in “Duyarlı (Responsive) Görüntülü Reklam”lar için eklediği yeni özellikler neler?

Görüntülü Reklamlara 3 Yeni Özellik

Google Ads, işlevselliği ve raporlama yeteneklerini geliştirmek için tasarlanan responsive görüntülü reklamlar için 3 yeni özellik ekliyor. İşte Google Ads’in görüntülü reklamlara eklediği 3 yeni özellik.

Video Varlıkları

Video varlıkları artık responsive görüntülü reklamlara dahil edilebilir. Video varlıkları ile reklamverenler, responsive bir görüntülü reklamda yayınlamak üzere YouTube kanallarından maksimum 5 adet video seçebilir.

Video varlıklarına sahip olan responsive görüntülü reklamlar, reklam oluşturma, test etme ve optimizasyon için gerekli özelliklerini de koruyacak.

Kombinasyon Raporu

Yeni kombinasyonlar raporu özelliği sayesinde farklı reklam ögesi kombinasyonları için performans analizi görmeye yarar.

Yeni rapor, responsive görüntülü reklamlarda oluşturulan en yüksek performanslı kombinasyonu gösterir. Resimlere, metinlere, dinamik yayınlara ve videolara dayalı kombinasyonlar için ayrı alanlar bulunmaktadır.

Google Reklamlardaki kombinasyon raporuna erişmek için, Reklamlar Tablosunda “Reklam Ayrıntılarını Görüntüle” yi tıkladıktan sonra, “Kombinasyonlar” sekmesinin seçilmesi gerekiyor.

Reklam Gücü Puanlama Kartı

Reklam gücü puanlama kartı, responsive görüntülü reklamların yayınlanmadan önce ne kadar iyi ayarlandığını ölçer. Google Ads, reklam gücü puanlama kartı ile bir çok kontrolün yanında, benzersiz başlık, resim ve açıklama olup olmadığını kontrol edecek.

Reklam gücü puanlama kartında ayrıca “Sonraki Adımlar” bölümüne girildiğinde reklam gücü puanını arttırmak adına belirlenen öneriler yer alacak. Kullanıcılar dilerlerse bu önerilere uyarak reklam gücü puanlarını yükseltebilecek.

Kaynak : Google Destek

Google Ads hakkında en çok ziyaret edilen bir diğer haberimiz : Google Ads Hesaplarınızı Google Yönetecek

Ayrıca Google Ads hakkında yayınlanan tüm içeriklerimize ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...