Ana SayfaSEOGoogle Görseller Kaynak URL'leri İçin Bir Güncelleme Yapacak

Google Görseller Kaynak URL’leri İçin Bir Güncelleme Yapacak

-

Google önümüze sürekli yenilikler ile getirerek kullanıcı deneyimini arttırmaya devam ediyor. Google, sadece arama algoritmasını güncellemekle yetinmiyor ve kullanıma sunduğu platformlar için de güncellemeler yapmaya devam ediyor. Google, önümüzdeki bir kaç ay içinde Google Görseller’e özgü yeni bir yönlendirme URL’si sunmayı planladığını duyurdu ve Google Görseller URL güncellemesi ile gelecek değişiklikleri paylaştı.

Google Görsel Sonuçlarında Üst Sıralara Çıkmanın Yolları

Google Görseller URL Güncellemesi ile Gelecek Yenilikler

Google Görseller URL güncellemesi, site sahiplerinin Google Görseller’in site trafiğine ne ölçüde katkıda bulunduğunu daha iyi anlamalarına yardımcı olacak yeni bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Yeni Google Görseller yönlendirme URL’si, HTTP başlığının bir parçası olacak ve bir kullanıcının hedef web sayfasını ziyaret etmek için tıklandığında son kullanıcının ulaştığı sayfayı gösterir.

Bu değişiklik herhangi bir işlem gerekmeksizin otomatik olarak gerçekleşecek, yani site sahibinin hiçbir yerinde yapılması gereken bir değişiklik söz konusu değil. Google Analytics, yeni yönlendiren URL’yi otomatik olarak algıalr ve yönlendirilen trafiği Google Görseller olarak gösterir.

Verilerin Google Search Console‘da görünümünde herhangi bir değişiklik olmayacak. Google, yazılım geliştiricilerinin özellikle de web sitesi trafiğini analiz etmek için araçlar oluşturanların yeni yönlendirme URL’sinde yapılacak değişiklik için hazırlanmaları gerektiğini vurguluyor.

“Web sitesi trafiğini izlemek veya analiz etmek için yazılım kullanıyorsanız, bu değişiklik için hazır olmanızı istiyoruz. Yeni yönlendiren URL’yi aldığınızdan ve trafiğin Google Görseller yönlendirmesini algıladığından emin olun. Yeni yönlendiren URL: https://images.google.com. ”

Google Sitenizin Hedef Ülkesini ve Dilini Nasıl Belirliyor?

Yeni yönlendiren URL, Google Görseller’de arama yapmak için kullanılan URL ile aynı ülke kodu üst düzey alanına (ccTLD) sahip olacaktır. Çoğunlukla, dünya genelindeki ziyaretçiler Google Analytics’te genellikle images.google.com adresinden gelir.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Binance Smart Chain Nedir?

0
Blokzinciri ekosisteminde, yeni ağlar geliştirilmeye devam ediyor ve kullanıcılara iyi bir deneyim sunuyor. BSC, yani Binance Smart Chain ağı bunlardan biridir. Kullanıcılara, token -...