Ana SayfaSEOGoogle Görseller'e ürünler, tarifler ve videolar için yeni bir özellik geliyor

Google Görseller’e ürünler, tarifler ve videolar için yeni bir özellik geliyor

-

Google, görsel arama sonuçları sayfalarını, görüntülerin ne tür içeriğe yönlendirdiğini gösteren simgelerle güncelliyor. Arama sonuçlarında ortaya çıkan bir resim bir ürün sayfasından, bir tariften veya bir videodan geliyorsa Google bunu özel bir simgeyle vurgulayacak.

Google’dan Danny Sullivan, Twitter’da @SearchLiaison hesabı üzerinden  şu örneği paylaştı:

Örnekte gösterildiği gibi, metni genişletmek veya bir videonun uzunluğunu görünür hale getirmek için fareyle simgenin üzerine gelebilirsiniz.

Sullivan, bu değişikliğin bu haftanın sonunda masaüstünde Google Görseller‘de aktif olmaya başlayacağını söyledi.

Google Görseller’de lisans bilgisi gösterilmeye başlıyor

Google, bazı özellikler eklerken bazılarını da kaldırıyor

Görsel aramadaki ürün, yemek tarifleri ve videolar için yeni simgeler, resmin boyutlarının görüntülendiği yerde gösterilecek. Google, bir görüntünün boyutlarını görüntülemek için fareyle üzerine getirmeye alternatif bir yol bulmak yerine, bu özelliği kaldırıyor. Ancak, boyut bilgisini görüntülemek için küçük resme tıkladığınız zaman açılan önizlemeyi kullanabileceksiniz. Aşağıda bunun bir örneğini görebilirsiniz.

Google Görseller lisansı nasıl eklenir?

Görüntü lisanslama bilgileri hala beta testinde

Sullivan, site sahiplerine, görsel lisans bilgilerini görüntüleme özelliğinin henüz beta testi sürecinde olduğunu hatırlatıyor. Geçen hafta Google, lisanslama bilgilerini bir web sayfasının yapılandırılmış verilerinden alan bu özelliği test etmeye başlayacağını duyurmuştu.

Google ayrıca, site sahiplerine lisanslanabilir resimlerini uygun yapılandırılmış verilerle nasıl işaretleyecekleri konusunda bilgi verdi. 

Kaynak: indir.com

Daha fazla bilgi için: Google Search Blog

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...