Ana SayfaSEOGoogle Haberler Teknik Dizin Yönergeleri Nelerdir?

Google Haberler Teknik Dizin Yönergeleri Nelerdir?

-

Google Haberler, internet sitelerini taramak ve sınamak için bilgisayar destekli gelişmiş bir algoritma kullanır. Bu oluşturulan sistemin, sitenizde ki içerikleri tespit edebilmesi için sitenizin Google Haberlerler teknik gereksinimlerine uygun olması gereklidir. Bugünkü makalemizde bahsettiğimiz Google Haberler teknik dizin yönergeleri, yayıncıların sık karşılaştığı teknik sorunları ve bunlara karşılık yapmanız gerekenleri içeriyor.

Google Haberler Teknik Dizin Yönergeleri

Makale URL’leri: Makale URL’leriniz benzersiz ve kalıcı olmalıdır. URL’leriniz kalıcı değil ise Google sitenizi Haberler’e kabul etmeyebilir. Kalıcı olmayan URL’leriniz yeni içeriklerinizin tespitini engeller.

Makale bağlantıları: Google Haberler algoritması, içeriğinizde bulunan bağlantı metnine sahip HTML bağlantılarını tarar. Fakat içeriğinizde yada sitenizin genelinde bulunan JavaScript içine yerleştirilmiş metinleri okuyamaz, tarayamaz.

Makale biçimi: PDF ve HTML haricindeki içerikleriniz, Google tarafından taranamaz. İçerik biçiminizin teknik dizin yönergelerine uygun olduğundan emin olun.

Robots.txt veya meta etiketler: Sitenizin Google Haberler’e eklenebilmesi için, Google’ın aracıları olan Googlebot ve Googlebot-news’un sitenizi tarayabilmesi ve dizine ekleyebilmesi gerekmektedir. İlgili makelemizde bulunan yönergeleri inceleyebilir, varsa sitenizde bulunan hataları düzeltebilirsiniz.

Multimedya içeriği: Google, ses dosyalarını veya multimedya içeriği tarayamaz. Fakat sık sık görülmese de YouTube videolarının bulunduğu içerikleri tarayıp, dizine ekleyebiliyor.

Dipnot: Zorunlu olmasa da bütün kurallara ve yönergelere uygun olduğunu düşündüğünüz siteniz, Google tarafından incelendikten sonra Google Haberler Site Haritası göndermenizi öneririz.

Kaynak: 1

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

seo uyumlu içerik nedir içerik üreticiliği seo içerik içerik hazırlama

İçerik pazarlama ile marka bilinirliği nasıl sağlanır?

0
İnsanlar markanızın varlığından haberdar değillerse sizden alışveriş yapamazlar. Marka bilinirliğinin amacı da tam olarak budur. Marka bilinirliği, insanların size ihtiyaç duyduklarında işletmenizi tanımalarına ve...