Sonuçları görmek ve/veya aramayı sonlandırmak için "esc" tuşuna basın.

Google Kalite Değerlendirme Rehberi Doğrudan Sıralama Faktörleriyle mi İlgili?

Yakın tarihli Google Web Yöneticisi Merkezi Hangout(Google Webmaster Central Hangout)’unda John Mueller kaliteli içerik oluşturmayla ilgili detaylar paylaştı. Canlı yayın sonrasında kalite değerlendirme rehberi sıralama faktörü arasındaki ilişki hakkında bilgi verdi.

Google Düşük Kaliteli İçeriğin Tanımını Değiştirdi

Kalite Değerlendirme Rehberi Sıralama Faktörü İlişkisi

Google’ın önde gelen yöneticilerinden bir tanesi olan John Mueller, kaliteli içerik oluşturmayla ilgili en doğru bilgilere Google’ın kalite değerlendirme rehberi ile ulaşılabileceğini ve kullanılması gerektiğini söylüyor. Bu karışık konu, bir site sahibinin Google’ın web yöneticisi yönergelerine yapılan güncellemelerin eksikliğinden endişe duyduğunu paylaştığı yakın tarihli bir Google Web Yöneticisi Merkezi Hangout(Google Webmaster Central Hangout)’unda ortaya çıktı.

Google’ın algoritmalarının web sayfalarını sıralarken içerik kalitesini nasıl değerlendirdiği hakkında daha yeni bilgiler arayıp bir sonuca ulaşmakta güçlük çeken site sahibi tarafından soruldu. John Mueller ve site sahibi arasında bazı gelişmeler konuşulduktan sonra aşağıdaki soru gündeme geldi:

“Sizler webmaster yönergelerini yıllar önce yazdığınızdan bu yana iyi içeriği nasıl algıladığınızla gerçekten bir şey değişti mi?”

John Mueller’in site sahibinin sorduğu bu soruya cevap olarak Google’ın kalite değerlendirme rehberini takip etmesini istedi. Yaptığı bu yönlendirme ile birlikte başka bir detay daha paylaşan John Mueller, kalite değerlendirme rehberindeki kuralların doğrudan sıralama faktörleriyle ilgili olmadığını açıklığa kavuşturmuştur. Bununla birlikte site sahiplerinin ulaşabileceği kaliteli web sitesi içeriğinin oluşturulmasına yönelik olarak kullanıcıların neleri arayacağına karar vermelerine yardımcı olabilecek yararlı bilgiler bulunmaktadır.

Google, Temmuz ayında kalite değerlendirme kurallarını güncelledi ve “düşük kaliteli” içerik bölümünde yapılan değişikliklerin ayrıntılarını paylaşmıştık, yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Mueller, Google’ın, web yöneticisi yönergelerine uygun olarak kalite değerlendirme rehberine bağlı kalınması gerektiğini belirtti.

Aşağıdaki videoda Mueller’in tam yanıtını 1:13:02’den başlayarak izleyebilirsiniz.

John Mueller’in Google Webmaster Central Hangout canlı yayınında yaptığı bazı açıklamalar:

KAYNAK: Search Engine Journal

Yorumlar

Yorum yap

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.