Ana SayfaSEOGoogle, koronavirüs sorguları için yeni arama deneyimini sunuyor

Google, koronavirüs sorguları için yeni arama deneyimini sunuyor

-

Google, beklenen COVID-19 bilgi web sitesini ve koronavirüs sorguları için yeni bir arama deneyimi başlattı.

Bir hafta önce duyurmasının ardından Google, koronavirüs hakkında bilgiler ve kaynaklar için google.com/covid19 adresinde bulunan resmi bir web sitesini yayına aldı.

Web sitesi öncelikle eğitim, korunma ve yerel kaynaklara odaklanıyor. Bu site sayesinde insanlar COVID-19 ile ilgili bölge tabanlı bilgilere, güvenlik ipuçlarına ve arama eğilimlerine kolayca erişebilecekler.

Özel koronavirüs sitesinde yer alanlar

  • Sağlık Bilgisi
  • Güvenlik ve önleme ipuçları
  • Veri ve öngörüler (zaman içindeki en popüler aramalar ve arama ilgisi dahil)
  • Yardımcı olacak kaynaklar
  • Yardım çalışmalarına bağışlar
  • Google’ın blogundan en son haberler

Google’ın koronavirüs için başlattığı web sitesi bugün ABD’ye yönelik hazırlanmış olmasına rağmen tüm dünyada İngilizce olarak kullanılabilir durumda. Önümüzdeki günlerde daha fazla dilde ve ülkede genişletilmiş bilgilerle kullanıma sunulacak. Yeni bilgiler geldikçe web sitesi sürekli güncellenecek.

Yeni arama deneyimi

Özel bir web sitesinin lansmanının yanı sıra Google’ın tamamen yeni bir COVID-19 arama deneyimi var. Yeni veriler ve görselleştirmelerle birlikte sağlık otoritelerinden gelen bilgileri içermekte.

Yeni arama deneyimi, sonuçları insanların önemli bilgilere ve kaynaklara gitmesine yardımcı olacak şekilde düzenliyor. Bu sonuçlar, sağlık otoritelerinin sayfalarına, Twitter hesaplarına ve yerel sivil kuruluşların hesaplarına ilişkin linkler içeriyor.

Arama yapan kişiler ayrıca, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri(CDC) ‘nin snippet kaynakları ile COVID-19 hakkında sık sorulan soruları öne çıkarmayı hedefleyen bir özellik görecekler.

Google, COVID-19’un yayılmasıyla ilgili en son bilgileri, istatistiklerle takip etmelerine yardımcı oluyor.

Yeni arama deneyimi, önümüzdeki günlerde ABD’de İngilizce olarak yayınlanacak ve yakında diğer ülkeler ve diller için genişletilecek.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

0
Site içi SEO, sayfa içeriğinin kalitesi, başlık düzeni ve iç bağlantılar gibi çeşitli faktörleri kapsar. Site dışı SEO denildiğinde ise akla ilk olarak backlinkler...