Ana SayfaSEOGoogle Mayıs 2020 algoritma güncellemesi doğrulandı

Google Mayıs 2020 algoritma güncellemesi doğrulandı

-

Google algoritma güncellemesi aslında duymaya çok aşina olduğumuz çok kez karşımıza çıkan terimlerden bir tanesi. Google tarafında pek azı açıklansa da süreklilik arz eden Google algoritma güncellemeleri sıkı takip edilmeli. Google arama algoritmasını sürekli en iyi hale getirme çabasında olduğu için sürekli yenilikler yapıyor ve algoritma güncellemeleri pek çok kez bahsi bile geçmeden gerçekleşebiliyor. Google, güncellemelerin bazıları hakkında açıklama yapıyor ve az sayıda da ön açıklama yaptığına şahit oluyoruz. Google Mayıs 2020 algoritma güncellemesi de az sayıda karşılaştığımız önceden bilgi verilen bir güncelleme.

Google Haziran 2019 Çekirdek Algoritma Güncellemesi Doğrulandı

Google Mayıs 2020 algoritma güncellemesi doğrulandı

Google Arama hakkındaki tüm gelişmelerin paylaşıldığı Google SearchLiaison Twitter hesabında 4 Mayıs 2020 akşam saatlerinde aşağıda paylaştığımız Tweet ile bu ay gerçekleşen çekirdek algoritma güncellemesini doğruladı.

“Bir süre sonra bugün, yılda birkaç kez yaptığımız gibi, geniş bir çekirdek algoritma güncellemesi yayınlıyoruz. Buna Mayıs 2020 Çekirdek Güncellemesi denir. Bu tür güncellemeler hakkındaki rehberliğimiz daha önce kapsadığımız şekilde kalmaktadır.”

Herkesin aklındaki soru “Bu güncelleme ne zaman aktif olarak görülecek?” Algoritma güncellemelerinin sıralamalardaki etkisini düşünürsek bu herkesin ilk aklına gelen soru olması gerekir. Gelişmeleri takip etmek ve sitelerimize nasıl yansıdığını görmek aslında hem risk hem de heyecan barındırıyor.

“Mayıs 2020 Çekirdek Güncellemesi şu anda canlı yayında. Bu güncellemelerde olduğu gibi, tam olarak kullanıma sunulması yaklaşık bir ila iki hafta sürer.”

Biz de süreci takip edeceğiz ve gelişmeler hakkında sizinle tespit ettiğimiz ve bildiğimiz etkileri paylaşacağız.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Google Güncellenmiş Tatil Reklamcılığı Kılavuzu'nu Yayınladı

Google’da sıralamanızı yükseltmek için 5 ipucu

0
Dijital pazarlama stratejilerinin vazgeçilmez bir unsuru olan arama motoru optimizasyonu (SEO), işletmelerin online görünürlüklerini artırmalarına katkı sağlamaktadır. Google'da daha üst sıralarda yer almak için...