Ana SayfaSEOGoogle My Business Gönderi Özelliklerini Geliştiriyor!

Google My Business Gönderi Özelliklerini Geliştiriyor!

-

Google, yeni güncellemesi ile birlikte, Google My Business gönderi özelliklerini geliştiriyor!

Google My Business ile yayınlanan gönderilerin karakter sınırı 1500’e olarak güncelledi. Bu güncellemeden önce, My Business’ta gönderi sınırlamaları karaktere göre değil kelimeye göre yapılıyordu ve bunun yanında minimum 100 kelime sınırı vardı. Yeni gelen güncelleme ile bu sınırlamada kaldırıldı.

Google My Business Gönderi Karakter Limiti 1500 Olarak Güncellendi!

Kullanıcılar ortalama sayılara baktığında, gönderi karakter limitinin azaltıldığının farkında. 1500 karakter ortalama kelime uzunluğuna bakıldığında 250 kelimeye eş değer geliyor. Tabi bu kullanıcının kullandığı kelime uzunluğuna göre düşebilir. Fakat doğru ve kısa kelimelere yer verildiğinde 300 kelimeye kadar çıkartılabilir.

Bu güncellemenin ortaya çıktığı tweet;

İşletmenizin google arama sonuçlarında çıkan özel bölümünde yer verilen Google My Business yayınları, kullanıcıların işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmesine imkan tanıyor.

Google’dan Google My Business Eleştirilerine Yanıt Geldi

Google My Business Örnek Yayın
Google My Business Örnek Yayın

Güncelleme öncesinde, 250 kelimeden daha uzun yazılar yazan kullanıcıların, artık daha kısa ve net yazlar gerektiğininde bir göstergesi aslında. Bu iyi bir şey olsa da 250 kelimelik bir yazıya da kısa diyemeyiz.

Kullanıcılar bir GMB sayfasını ziyaret ettiğinde, hızlı bir şekilde öğrenebilecekleri kısa bilgi patlamaları arıyorlar. Bu yayınlar insanların makale okumak için gittikleri bir yer değil, bu yüzden kısa ve net bilgiler kullanıcıyı mutlu edecektir.

GMB yayınlarının en önemli avantajlarından biri, Haritalar’da ve arama sonuçlarında görünmeleridir. Dolayısıyla, insanların dikkatini çekmek için net olmak bu işin anahtarı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...