Ana SayfaSosyal MedyaInstagram'ın Web Sürümüne Bildirimler Geliyor

Instagram’ın Web Sürümüne Bildirimler Geliyor

-

Dünyanın en hızlı yükselen sosyal medya platformu Instagram’ın web sürümüne bildirimler geliyor. Instagram’ın mobil versiyonlarına gelen güncellemeler yavaş yavaş web sürümüne eklenmeye devam ediyor.

Instagram’ın Web Sürümüne Bildirimler Geliyor

Önceleri sadece mobil uygulamalar üzerinden giriş yapılabilen Instagram‘ın web sürümü açıldı. Daha sonrasında bir bir mobil uygulamalardaki özellikler web sürümüne taşınmaya başlandı. Önceleri sadece profil ziyareti, yorum ve gönderi beğenme işlemlerinin gerçekleştirildiği web sürümünde daha sonrasında story izleme özelliği de geldi. Gün geçtikçe mobil versiyonlardaki özellikler Instagram’ın web sürümüne eklenmeye devam ediyor.

En son eklenen özellik ise bildirimler. Instagram’ı web tarayıcılarında kullanan kullanıcılar artık mobil uygulamada görülebilen tüm bildirimleri web sürümünde görebilecek. Tabi neredeyse. Bildirimler şimdilik, takip, beğeni ve yorumlar hakkında olacak. Örnek vermek gerekirse @aramamotoru_com kişisi sizin gönderinizi beğendi, @aramamotoru_com kişisi sizin gönderinize yorum yaptı. @aramamotoru_com kişisi sizi takip etti şeklindeki bildirimlerle sınırlı kalacak.

Instagram’ın Web Sürümü Henüz DM’leri Görmeyi Desteklemiyor

Ne yazık ki Instagram’ın web sürümünde henüz Direkt Mesaj’dan (DM) gelen mesajları görme, Direkt Mesaj atma ve Direkt Mesaj ile alakalı bildirimleri görebilme özellikler eklenmedi.

Instagram’ın web sürümü her ne kadar mobil sürümden daha iyi bir görüntüleme deneyimine sahip olsa da mobil uygulamada olan özelliklerin tamamı henüz web sürümüne eklenmediği için kullanıcılar mobil uygulamayı kullanmayı tercih ediyor.

Kullanıcılar instagram.com adresini ziyaret ederek ve mobil uygulama ile aynı kimlik bilgilerini kullanarak giriş yaparak, Instagram’daki web’e erişebilir. Ayrıca Instagram’ın web sürümü, Instagram’larını telefonlarından uzakta kullanmak isteyen kullanıcılar için ideal.

Kaynak : Search Engine Journal

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...