Ana SayfaSosyal MedyaTüm Instagram Kullanıcıları Onaylı Hesap Başvurusu Yapabilecek

Tüm Instagram Kullanıcıları Onaylı Hesap Başvurusu Yapabilecek

-

Daha önceden sadece tanınmış kişiler yada büyük şirketlerin başvurabildiği onaylı hesap sistemi değişti. Yapılan güncelleme ile artık tüm Instagram kullanıcıları onaylı hesap başvurusu yapabilecek.

Instagram Onaylı Hesap ( Doğrulanmış Hesap ) Nedir?

Bir Instagram hesabı Onaylı Hesap veya bir diğer adı ile Doğrulanmış Hesap olunca hesap adının yanında mavi bir onay rozeti çıkar. Bu rozet sayesinde diğer Instagram kullanıcıları incelediği hesabın gerçekten ünlü, marka veya bir kişinin resmi hesabı olduğunu anlar. Daha önceden bu rozet sadece tanınmış kişiler, büyük markalar ve kuruluşlara verilirken, Instagram’ın yayınladığı yeni güncelleme ile artık tüm Instagram kullanıcıları onaylı hesap başvurusu yapabilecek.

Instagram Doğrulanmış Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu güncellemenin henüz tüm kullanıcılarda aktif olmadığını belirtmekte yarar var. Tüm güncellemelerde olduğu gibi bu güncellemede de yeni özellik tüm hesaplarda aynı anda aktif olmayıp, tüm hesaplara kısım kısım yayılacak. Peki başvuru ekranına nasıl ulaşılır?

 1. Öncelikle Hesap Doğrulama başvurusu yapılacak hesaba giriş yapın,
 2. Hesabın profiline girin,
 3. Menü simgesine basın,
 4. Ayarlar’ı seçin,
 5. Açılan pencerede yer alan “Doğrulama İste” kısmına tıklayın.
 6. Açılan penceredeki ilgili alanlara kullanıcı adınızı, tam ad ve soyadınızı ve kimliğinizi doğrulayacak ehliyet veya kimlik fotoğrafınızı ekleyerek sayfanın sonunda yer alan “Gönder” butonuna tıklayın.
Tüm Instagram Kullanıcıları Onaylı Hesap Başvurusu Yapabilecek
Tüm Instagram Kullanıcıları Onaylı Hesap Başvurusu Yapabilecek

Her Başvuru İşlemi Kabul Edilmeyecek

Başvuru işlemi işte yukarıda anlattığımız kadar basit. Ancak her doğrulanmış hesap başvurusunun kabul edileceği yönünde bir açıklama yok. Instagram‘ın “Büyük Kitlelere Ulaşan” hesapları onaylayacağı ve doğrulanmış hesap başvurusu yapan her hesabın tutarlılığının gözden geçirileceği ise biliniyor.

Doğrulanmış hesap statüsüne hak kazanmak için başvuru yapan hesaplar aşağıdaki kriterleri karşılamak zorundadır. İşte doğrulanmış hesap statüsüne hak kazanmak için gerekli kriterler;

 1. Gerçek bir kişiyi, kayıtlı iş veya tüzel kişiyi temsil etmek gereklidir.
 2. Kişi veya işletme başına yalnızca bir hesap başvuru yapabilir. (Dillere Özgü Hesaplar İstisna Olarak Kabul Ediliyor. Örneğin : Google ve Google TR gibi.)
 3. Profil gizliliği genel olmalıdır.
 4. Hesap tam bir biyografi, profil fotoğrafı ve en az 1 gönderiye sahip olmalıdır.
 5. Profil bilgileri arasında başka bir sosyal medya bağlantısı yer almamalıdır.
 6. Hesap, Instagram’ın Hizmet Şartlarına ve Topluluk Kurallarına uygun olmalıdır.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirmenize rağmen yinede hesap doğrulama başvurunuz olumsuz sonuçlanır ise 30 gün sonra aynı hesap için yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Kaynak : Search Engine Journal

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?