Ana SayfaSEOGoogle: Yazar İtibarına Göre Sıralama Yapmıyoruz!

Google: Yazar İtibarına Göre Sıralama Yapmıyoruz!

-

Google’ın önemli isimlerinden biri olan John Mueller, arama motoru algoritmasının yazar itibarına göre sıralama yapmadığını açıkladı. Bu yanlış anlaşılmanın, Google’ın Kalite Sağlayıcı Yönergelerinde yaptığı değişiklik yüzünden olduğunu da dile getirdi.

Google Mobil Aramalarda Hız Artık Önemli Bir Sıralama Faktörü

Google Algoritmasında Yazar İtibarına Göre Sıralama Yok

Google’ın kalite ekibi, bir siteyi manuel olarak değerlendirirken, yazar saygınlığını da faktörler arasına koyabildiğini fakat, Google’ın yerleşik algoritmasında böyle bir faktörün olmadığını belirtti.

Bununla birlikte, kalite değerlendiricileri bir sitenin sıralamasını doğrudan etkileyemeyeceğini de söyledi.

google-siralama-faktorleri

Bu yüzden, herhangi bir kalite değerlendiricisi, bir siteyi analiz ederken, yazarın kötü bir şöhreti olduğunu fark etse bile, sayfanın sıralamasını etkileyebilecek hiçbir şey yapamaz.

Bu konu, John Mueller’in Hangouts üzerinden yaptığı bir canlı yayında, dinleyicilerden birinin sorduğu soru üzerine açıldı.

“Birden fazla yazardan oluşan bir sitemiz var ve daha sonra yazarlardan birinin kötü bir itibara sahip olduğunu fark ettik. Yazarın siteden kaldırılması, içeriğin saklanması için bir yol var mı? ”

Mueller, yazarın kaldırılmasının site içi özel bir değişiklik olduğunu bunun sıralama ile bir ilgisi olmadığını söyledi.

Google, Pogo-Sticking’i Sıralama Faktörü Olarak Kullanmıyor

Fakat, bir yazarın sitenizden tamamen kaldırılmasını, herhangi bir nedenden kaynaklı olarak yazarla, sitenizin artık ilişkilendirilmemesini istiyorsanız, bu durum başka bir organik site değişikliği gibi ele alınacaktır.

Kaynak: Search Engine Journal

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

5 Adımda Dijital Marka Bilinirliğinizi Arttırın

5 Adımda Dijital Marka Bilinirliğinizi Arttırın

0
Günümüzde neredeyse her şeyin dijitalleştiği dünyada markaların da bilinirliklerini artırmaları için dijital dünyada yer edinmeleri gerekiyor. Kullanıcılar zamanlarının çoğunu çevrimiçi platformlarda geçiriyor,  ürün ya...