Ana SayfaSosyal MedyaInstagram Kullanıcıları Tüm Paylaşım Arşivini Dışarı Aktarabilecek

Instagram Kullanıcıları Tüm Paylaşım Arşivini Dışarı Aktarabilecek

-

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram büyük bir güncelleme ve yeniliğe hazırlanıyor. Instagram üzerinde yapılan yeni güncelleme ile Instagram kullanıcıları tüm paylaşım arşivini dışarı aktarabilecek. Bu sayede kullanıcılar tek seferde bu zamana kadar paylaştıkları her içeriğin bir kopyasını indirebilecek.

Instagram Kullanıcıları Tüm Paylaşım Arşivini Dışarı Aktarabilecek

Son zamanlarda tarayıcı üzerinden Instagram kullanımı, hikayelere göz atma gibi köklü değişikliklere giden Instagram, yine köklü bir değişikliğe imza atıyor. Yapılacak yeni güncelleme ile platforma eklenecek yeni araç sayesinde kullanıcılar daha önce paylaştıkları her şeyin bir kopyasını indirebilecek. Güncelleme şimdilik sadece masaüstü tarayıcıdan Instagram’a ulaşıldığında aktifleşecek, ancak bu yeni özelliğin yakın zamanda diğer platformlara da eklenmesi planlanıyor.

Yeni Araç Nasıl Kullanılacak?

Instagram‘a eklenecek yeni araç ile birlikte kullanıcılar Instagram’dan tüm paylaşımlarının bir kopyasını isteme imkanı bulacaklar. Yeni eklenen araç içerisinden yapılan talep doğrultusunda Instagram, 48 saat içerisinde e-posta yolu ile paylaşım arşivini kullanıcıya ulaştıracak.

Kullanıcıların eline ulaşacak e-postada ise aşağıdaki bilgiler yer alacak;

  • Fotoğraflar
  • Yorumlar
  • Profil Bilgisi
  • Arşivlenmiş Hikayeler
  • Gönderi ve Hikaye Yazıları
  • Takipçilerin ve Takip Edilen Kişilerin Kullanıcı Adları
  • Direkt Mesajlar (DM)

Instagram, kullanıcıların her seferinde sadece 1 istek gönderebilmesine imkan verecek. Böylelikle daha önce istek oluşturmuş fakat isteği henüz cevap bulmamış kişiler tekrar istekte bulunamayacaklar. Kullanıcılar yaptıkları en son istek tamamlandıktan sonra yeni istek oluşturabilecekler.

Instagram 25 Mayıs’ta yürürlüğe girecek olan Avrupa GDPR Gizlilik Yasasında belirtilen veri taşınabilirliği kurallarına uymak için bu aracı piyasaya sürüyor.

Kaynak : https://www.searchenginejournal.com/instagram-lets-users-export-everything-theyve-shared/

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...