Ana SayfaSEOGoogle Partners iş ortaklığı programı için yeni koşullar getiriyor

Google Partners iş ortaklığı programı için yeni koşullar getiriyor

-

Google Partners programı üzerinde uygulanacak bazı değişiklikler, mevcut iş ortaklarının bazı değişiklikler yapmasını gerektirebilecek. Bu yılın Haziran ayında yürürlüğe girmesi planlanan Google Partners değişikliklerinin ardından, ‘Google İş Ortağı’ olarak kalmak isteyen şirketlerin bazı gereksinimleri karşılamaları gerekiyor.

Google Partners Özellikleri Google Ads’e Taşındı

Google Partners iş ortaklığı programı yeni koşulları

Google, mevcut iş ortaklarına gönderdiği açıklayıcı e-postalarda, partner statüsünün korunup korunmayacağını anlamaları için yardımcı olan bilgiler sağlıyor. 

Belirli şartları sağlamayan şirketler, yeni şartlara göre ortak statüsünü korumaz.

Google ile mevcut iş ortaklığı statünüzü korumak veya gelecek dönemlerdeki bir iş ortağı olmak için sağlamanız gereken koşulları aşağıda görebilirsiniz:

  • Performans; hesabın Google’ın optimizasyon puanı önerilerinin tümüne uyup uymadığına bağlıdır.
  • Son 90 günde harcanan minimum Google reklamı daha önceden 10.000 Amerikan doları olmalıyken, Haziran itibarı ile, 20.000 Amerikan doları olmalıdır.
  • Google Ads kullanıcısı olan çalışanların en az %50’sinin Arama, Görüntülü Reklamcılık, Video ve Alışveriş’te Google Ads sertifikalarını güncellemesi gerekir.
  • Özelliklerin yerini ürün kabiliyetleri alıyor (bununla ilgili daha fazla bilgi yakında gelecek).

Şimdiye kadar, performans bir şirketin toplam gelir ve reklam veren sayısındaki büyümeye, ayrıca gelir artışına ve bir şirketin müşterilerinin elde tutulmasına dayanıyordu. Haziran 2020 itibariyle, performans yalnızca bir şirketin Google’ın optimizasyon puanı önerilerine uyup uymadığına bağlı olacak.

Haziran 2020’de yeni gereksinimler kümesini karşılayan Google Partner şirketleri, yeni bir İş Ortağı rozeti, yeni durum ve ürün özellikleri kategorileri ve yeni program avantajları gibi birkaç yeni özelliğe erişebilecekler.

Haziran 2020, bu yeni koşullara uymak için son tarih. Gelen kutunuzda Google Partners’ten şirketinize özgü, daha fazla bilgi içeren bir e-posta olup olmadığını kontrol edin.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...