Ana SayfaSEOTasarımı yenilenen Bing Webmaster Tools'a gelen özellikler

Tasarımı yenilenen Bing Webmaster Tools’a gelen özellikler

-

Bing, Webmaster Tools’un modern bir sürümünü kullanıma sunmaya hazırlanıyor. İlk olarak bu hafta belirli bir kullanıcı grubunun kullanımına sunulan yeni Bing Webmaster Tools, Mart ayının ilk haftasında tüm kullanıcılar tarafından erişilebilir olacak.

Bing Webmaster Tools site doğrulaması yapmak kolaylaşıyor

Bing Webmaster Tools hakkında yapılan açıklamalar

Bir duyuruda şirket, Bing Webmaster Tools’un yenilenmesinin, mevcut arayüzün “yavaş ve modası geçmiş” olduğu yönündeki eleştirilere cevap olarak geldiğini söyledi.

“Son birkaç aydır webmaster ekosisteminden Bing Webmaster Tools kullanıcı arayüzünün yavaş ve modası geçmiş olduğunu duyduk. Girdilerinizi dikkate aldık ve araçları modernize etmeye çalışıyoruz. Bugün, yenilenen Bing Webmaster Tools portalının ilk sürümünü duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Yeni Bing Webmaster Tools, hem mobil hem de masaüstü cihazlarla uyumlu, yeniden tasarlanmış bir kullanıcı deneyimi sağlıyor. Backend veri deposu, veri transferi hızını arttırmak için de güncellendi. 

“Yenilenen portal, tasarımın daha hızlı ve daha eyleme geçirilebilir araçlarla Daha Temiz ve Duyarlı tutulması temel ilkeleriyle inşa ediliyor.”

Bing Webmaster Tools değişiklikleri

Yeni Bing Webmaster Tools’un ilk sürümünde aşağıdaki 3 temel özellik bulunuyor:

  • Backlink Raporu: Mevcut iç linkleme raporu, yeni backlink raporunu oluşturmak için disavow aracıyla entegre ediliyor.
  • Arama Performansı Raporu: Yeni arama performansı raporu oluşturmak için, mevcut sayfa trafiği ve arama anahtar kelimeleri raporu entegre ediliyor.
  • Site Haritaları: Geçerli site haritaları portalının yenilenmiş bir sürümü.

Önümüzdeki aylarda, Bing Webmaster Tools’un tüm işlevleri yeni sürüme taşınacak. Kullanıcılar geçiş döneminde her iki sürümü de kullanabilecekler. 

Bing Webmaster Tools’un yeni sürümüne, Site Haritaları, İç Linkleme, Sayfa Trafiği veya Arama Anahtar Kelimeleri raporları açılarak ve yeni portalı açmak için bağlantıya tıklayarak erişilebilir.

Bing Site Sahiplerinin Günde 10.000 URL Göndermesine İzin Verecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

0
Site içi SEO, sayfa içeriğinin kalitesi, başlık düzeni ve iç bağlantılar gibi çeşitli faktörleri kapsar. Site dışı SEO denildiğinde ise akla ilk olarak backlinkler...