Ana SayfaSEMGoogle Partners Özellikleri Google Ads'e Taşındı

Google Partners Özellikleri Google Ads’e Taşındı

-

Yeniliklere ve güncellemelere doymayan Google bugün açıkladığı değişiklik ile “daha ​​entegre ve istikrarlı bir deneyim” yaratmak için özelliklerin değiştiğini söyledi. Rozet statüsü de dahil olmak üzere Google Partners özellikleri Google Ads’e taşındı.

Önümüzdeki süreçte Google Partners artık şirketlerinin rozet ve uzmanlık durumunu Google Partners hesabında göremeyecektir. Google, mevcut kullanıcıları tanımladığı şekli de güncelledi.

Google Partners özellikleri Google Ads’e taşındı


Kullanıcılar daha önce bir şirkete bağlı olmak istediklerinde isteklerini doğrudan gönderebililyorlardı. Artık Google Partners özelliklerinin Google Ads’e taşınmasıyla birlikte İş Ortağı (Partners) bağlantısını belirlemek için bir kullanıcının Google Ad Manager hesap erişim seviyesi kullanılacaktır.

Google Ads’te yönetici, standart veya sadece görüntüleme erişimi olan kullanıcılar, Partners programı sekmesinin yanı sıra şirketlerinin rozet ve uzmanlık ayrıntılarını görebilir.

Google Partners Rozeti Nasıl İndirilir?

Google Reklamları’nda bir Google Partners rozeti nasıl indirilir:

  • Şirketinizin Partners programı sekmesine gidin.
  • Şirketinizin rozet durum kartını bulun.
  • Üç noktalı menüyü ve ardından Rozet varlıkları al’ı tıklayın.

Oradan, basılı pazarlama materyalleriyle kullanım için çok sayıda rozet boyutu ve biçimi içeren bir .zip dosyası indirilecektir. İndirilen dosyalarda ayrıca bir web sitesinde rozeti kullanmak için dinamik bir rozet kod pasajı da içerecektir.

Bu değişikliklerin bugün yapılması sebebiyle Google, rozetlerin kullanıma sunulmasının 24 ila 48 saat sürebileceğini söylüyor.

Diğer değişiklikler

Google Ads sertifikasyonlarının, şirketlerin rozeti ve uzmanlık durumuna göre sayılması için bir kullanıcının yönetici veya standart erişime sahip olması gerekir. Ayrıca, Reklamlar Akademisi (Academy for Ads) hesap bilgilerini paylaşmayı da seçmiş olmalılar.

Şirketler, Google Partners program sekmesindeki herhangi bir zamanda rozet durumlarını kontrol edebilir.

Google Ads ile ilgili bazı yazılarımız

KAYNAK: Search Engine Journal

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

0
Teknolojinin gelişimi her geçen yıl hızlanarak devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda, yapay zekâdan robotlara, yazılım inovasyonlarından kuantum bilişimi birçok çarpıcı gelişme yaşandı. İş süreçlerinde, günlük...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?