Google geçtiğimiz ayda tanıtılan yeni resim arama verileri özelliği ile istatistiklerini Search Console üzerinde göstermeye başladı.

Google Search Console Test Araçlarına İki Yeni Özellik Geliyor

AMP sayfalarında gözüken ve Google’ın AMP sayfalara özel yeni “ziyarete git” özelliği ile etkileşime giren resimler için veriler takip edilebilecek. Yeni kullanıma sunulan özellik arama yapan kullanıcılara bir görüntünün göründüğü sayfalara kolay erişim sağlıyor. Mobil arama sonuçlarında ise bir resime dokunduğunuzda sayfanın AMP sürümü önceden yüklenmiş bir şekilde açılır pencere olarak bekler.

Google Search Console yeni resim arama verileri özelliğini kullanıma sundu

Google Resimler kısmında arama yapan kullanıcılar görsel kaynağının sayfasını tam olarak görüntülemek için tarayıcı penceresinde yukarı kaydırabilir. “Ziyaret etmek için kaydırın” adı altında aşağıdaki örnekteki gibi gözüküyor:

Google Search Console yeni resim arama verileri
Google Search Console yeni resim arama verileri

Veriler Search Console üzerinde “Resim Sonuçlarında AMP” sayfasının altında bulunacak. Bu verilere arama sonuçları performans raporunun Arama Görünümü kısmından erişiliyor. Bu sayfadan verileri görüntülere göre filtreleyin:

Google AMP Görsel verileri
Bu arayüze ulaşmak için Sol taraftaki menüden Performance ve ardından Search Appearance menüsüne giriş yapın.

İnternet sitenizde AMP kullanıyor ve doğrulanmış bir Search Console’a sahipseniz yapmanız gereken ekstra hiçbir işlem bulunmuyor.

Give a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.