Ana SayfaSEOGoogle tekrardan indeks sorunu yaşıyor

Google tekrardan indeks sorunu yaşıyor

-

Geçtiğimiz dönemlerde bir çok internet sitesini zarara sokan Google indeks sorunu geçtiğimiz günlerde Twitter’da tekrar gündeme geldi.

Google’da yeni içeriğin indekslenmesi konusunda bir çok internet sitesi sorun yaşamaya tekrardan başladı. Google yetkilisi Danny Sullivan Salı günü içinde Twitter’da konuşulan bu olaylar hakkında “Evet, bazı sorunların olabileceğine inanıyorum” dedi ve konuşulan indekslenme sorunlarını doğruladı.

Google, yeni içerikleri dizine alması ve bu yeni içeriklerin bir kısmını Google Arama ve Haberler’de gösterme konusunda son zamanlarda sıkça sorun yaşatıyor. Sorunun ne oranda olduğu bilinmiyor fakat testler sonucunda ortaya çıkan istatistiklerde bazı içerikler Google tarafından oldukça geç indeksleniyor. İndekslenme sorunu dün öğlen 2:30 civarlarında başlamış gözüküyor.

Google İndeks sorununu doğruladı

Örnek verecek olursak site:wsj.com şeklinde son makalelere göz atmak istediğimizde her dakika makale yayınlayan internet sitesi sadece saatler önce yazılmış makaleleri gösteriyor.

Google İndeks Sorunu
Google İndeks Sorunu

Danny Sullivan Twitter üzerinden Google’ın yeni içerik dizine eklemeyle oluşan sorunların olabileceğini söyledi. İşte o tweet:

Google ağustos ayının başlarında bir çok indekslenme sorunu yaşadı ve bu sorunları 24 saat içerisinde çözdü. Onun dışında Mayıs ayında da benzer bir sorun yaşadı, istemeyerek de olsa Nisan ayındaki sitelerin indekslenmesi engellendi. Google ise kısa bir süre önce indeksleme sorunlarıyla ilgili açıklama yapmıştı.

Google Haberler’de İndeks Sorunu Yaşanıyor

Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...