Geçtiğimiz dönemlerde bir çok internet sitesini zarara sokan Google indeks sorunu geçtiğimiz günlerde Twitter’da tekrar gündeme geldi.

Google’da yeni içeriğin indekslenmesi konusunda bir çok internet sitesi sorun yaşamaya tekrardan başladı. Google yetkilisi Danny Sullivan Salı günü içinde Twitter’da konuşulan bu olaylar hakkında “Evet, bazı sorunların olabileceğine inanıyorum” dedi ve konuşulan indekslenme sorunlarını doğruladı.

Google, yeni içerikleri dizine alması ve bu yeni içeriklerin bir kısmını Google Arama ve Haberler’de gösterme konusunda son zamanlarda sıkça sorun yaşatıyor. Sorunun ne oranda olduğu bilinmiyor fakat testler sonucunda ortaya çıkan istatistiklerde bazı içerikler Google tarafından oldukça geç indeksleniyor. İndekslenme sorunu dün öğlen 2:30 civarlarında başlamış gözüküyor.

Google İndeks sorununu doğruladı

Örnek verecek olursak site:wsj.com şeklinde son makalelere göz atmak istediğimizde her dakika makale yayınlayan internet sitesi sadece saatler önce yazılmış makaleleri gösteriyor.

Google İndeks Sorunu
Google İndeks Sorunu

Danny Sullivan Twitter üzerinden Google’ın yeni içerik dizine eklemeyle oluşan sorunların olabileceğini söyledi. İşte o tweet:

Google ağustos ayının başlarında bir çok indekslenme sorunu yaşadı ve bu sorunları 24 saat içerisinde çözdü. Onun dışında Mayıs ayında da benzer bir sorun yaşadı, istemeyerek de olsa Nisan ayındaki sitelerin indekslenmesi engellendi. Google ise kısa bir süre önce indeksleme sorunlarıyla ilgili açıklama yapmıştı.

Google Haberler’de İndeks Sorunu Yaşanıyor

Give a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.