Ana SayfaSEOGoogle Haberler'de İndeks Sorunu Yaşanıyor

Google Haberler’de İndeks Sorunu Yaşanıyor

-

Google arama sonuçlarından sonra şimdide Google Haberler’de İndeks Sorunu yaşanıyor. Yaşanan sorun Google tarafından da doğrulandı.

Google Haberler’de İndeks Sorunu

Google’ın 12 Mart 2019’da gerçekleştirdiği büyük çekirdek algoritma güncellemesinin ardından büyük bir deindex problemi yaşanmaya başlamıştı. Google her ne kadar bu deindex probleminin çözüldüğünü söylese de problemin etkileri hala devam ediyor.

Tüm bunların ardından bir problem de Google Haberler’de ortaya çıktı. Google normal arama sonuçlarında yaşanan sorunun benzeri bir sorun Google Haberler’de de yaşanmaya başlandı. Bu sorun hakkında Google’dan da bir açıklama yapıldı.

Google’dan Danny Sullivan tarafından yukarıdaki tweet’te de belirttiği gibi sorun şuan teşhis aşamasında. Sorunun ne zaman çözüleceği henüz belli değil ancak sorun çözüldüğü anda Google’ın küçükte olsa bir güncelleme yayınlayacağı kesin.

Ancak Google tarafından herhangi bir güncelleme yayınlanana kadar site sahiplerinin yapabilecekleri herhangi bir işlem bulunmuyor. Google yaşanan problemin çözümünü bulana kadar maalesef sitelerin trafikleri ve sıralamaları bu durumdan etkilenecektir.

Google’da Yaşanan İndeks Problemleri Hakkındaki Diğer Haberlerimiz İse Şöyle;

Google Deindeks Sorununun Çözümlendiğini Bildirdi

Google Arama Sonuçlarını Negatif Etkileyen Teknik Sorunu Çözmeye Çalışıyor

Google Search Console İndekslenme Hatalarından Etkilenmeye Devam Ediyor

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...