Duyurulduğundan bu yana böylesine büyük bir güncelleme almayan AMP Hikayeleri, dün gece Tokyo’da düzenlenen AMP etkinliğinde duyurulan yenilik ile Google arama sonuçlarında özel bir bölümde sergilenecek.

AMP Hikayeler, arama sonuçlarında kendisine özel bir alanda yayınlanmaya başlandı, “things to do in Tokyo” aramasında olduğu gibi. Bu SEO’da kullanıcıları etkilemek için yeni bir fırsat.

Açıklamalarında AMP Hikayelerinin neye benzediğine de yer veren yöneticiler, Hikayelerin AMP çerçevesinden çıkmadan Instagram ve Snapchat benzeri bir yapıya sahip olduğunu söyledi.

Arama sonuçlarında özel bir bölüme sahip olmanın yanı sıra, AMP Hikayeleri’de diğer web sayfalarına benzer bir yapıya sahip olabilir. AMP Hikayeleri ile diğer hikaye türleri arasındaki temel fark tam olarak bu. Benzer yönleri yok mu? Var. AMP Hikayeleri’de diğer hikaye türleri gibi 24 saat sonunda kaybolan geçici içerik parçalarından oluşuyor.

Bunun yanı sıra, AMP yöneticileri, hikayeleri arama sonuçlarında tutmak istedikleri sürece, AMP Hikayelerini görmeye devam edeceğiz.

>> Google AMP Stories (AMP Hikayeler) Reklam Kabiliyeti Kazandı

AMP Hikayelerini çalışırken görmek istiyorsanız, aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

AMP Hikayeleri hayatımıza ilk seyahat içerikleri ile girip, daha sonrasında tüm kategoriler için yayınlanmaya başlayacak.

AMP Developer’da yayınlanan öğreticiyi kullanarak AMP hikayeleri oluşturmaya başlayabilirsiniz.

No Responses

  1. Pingback: 2019 Nisan Ayı Özeti - Hasan Yaşar
    Posted on 18 Nisan 2019

Give a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.