Ana SayfaSEOGoogle Search Console'a tarif verileri ekleniyor

Google Search Console’a tarif verileri ekleniyor

-

“Tarif” zengin sonuçlarıyla ilgili yeni bir veri kümesi artık Search Console’da mevcut. Google, Search Console Performans Raporunu, reçete açısından zengin sonuçların performansıyla ilgili verilerle güncelliyor.

https://twitter.com/googlewmc/status/1272577173719785474

Sitenizde “tarif” yapılandırılmış verileri varsa, artık Search Console Performans raporunu kullanarak trafiğinizi izleyebilirsiniz. Arama Görünümü sekmesinde bulabilirsiniz. Performans raporu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Google zengin sonuçlar uygunluğu için yapısal veri gereksinimlerini takip etmelisiniz

Google Search Console tarif verileri performans bölümünde

Web sitelerinde tarif işaretlemesi kullananlar yeni veri kümesini Performans Raporu bölümündeki ‘Arama Görünümü’ sekmesinde bulacaklar. Bu verilerle site sahipleri, toplam tıklama sayısı, gösterim sayısı, ortalama tıklama oranı ve ortalama konum gibi metriklerle tarifi zengin sonuçların etkisini daha iyi anlayabilecekler.

Bu metrikler cihaz, bölge ve sorgulara göre bölümlere ayrılabilir. Tüm bu veriler, arama sonuçlarında daha yüksek performans için tarif sayfalarını optimize etmek üzere birlikte kullanılabilir. Örneğin, bir site sahibi en iyi tarif sayfalarından birinin aslında çok sık zengin bir sonuç olarak sunulmadığını keşfedebilir.

İşaretleme %100 geçerli olabilir, ancak Google sayfa için tutarlı bir şekilde zengin bir sonuç vermiyor. Bu, zengin sonuçlara yapılan tıklamaların toplam trafik sayılarıyla karşılaştırılmasıyla teşhis edilebilir. Sayfa sağlıklı bir miktarda trafik üretiyor olabilir, ancak sık sık zengin bir sonuç olarak sunulmuyor olabilir.

Unutmayın, bir sayfanın zengin bir sonuç olarak sunulmaya uygun olması, sayfanın her zaman zengin bir sonuç olarak listeleneceği anlamına gelmez. Bir site sahibi en iyi sayfalarından bazılarının zengin sonuç olarak sunulmadığını fark ederse, en azından bu bilgileri istedikleri zaman ayarlama yapmak için kullanabilirler.

Önceden, bu veriler erişilebilir değildi. Site sahipleri, Google Analytics’teki tarif sayfaları için trafiği izleyebiliyorlardı, ancak yine de özellikle zengin sonuç performansıyla ilgili verilere erişimleri yoktu.

Şimdi, tarif yapılandırılmış verileri kullanan site sahipleri, sayfaların ne sıklıkta zengin sonuçlar olarak görüntülendiğini, ne sıklıkta tıklandıklarını ve daha fazlasını kontrol etmenin etkili bir yoluna sahipler.

Bu güncelleme, artık tarifyapılandırılmış verilerini kullanan tüm siteler için Search Console’da mevcuttur.

Google Search Console Adds New Data for Recipe Structured Data

Tarif yapısal verileri hakkında daha fazla bilgi

Tarif yapılandırılmış verileri, hazırlık süresi, pişirme süresi, beslenme bilgileri, gözden geçirenlerin puanları vb. hakkında belirli bilgileri Google’a iletmek için kullanılabilir. Google, bu bilgiyi tarifi daha iyi anlamak ve kullanıcılara zengin bir sonuç şeklinde sunmak için kullanır. Tarif açısından zengin sonuçlar Google arama sonuçlarında ve Google Görseller’de görünebilir.

Yapılandırılmış veriler kendi başına bir sıralama faktörü değildir. Ancak, yapılandırılmış verilerden üretilen zengin sonuçlar, diğer bir sayfa yerine o sayfayı tıklayan kullanıcılar arasında fark yaratabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?