Ana SayfaPazarlamaGoogle'ın Yeni Ortağı Wordpress!

Google’ın Yeni Ortağı WordPress!

-

Google yerel haberlerin yayınlanacağı özel bir sistem için WordPress ile ortaklık kuruyor. Google’ın Yeni Ortağı WordPress!

Google’ın resmi blogundan yaptığı duyurda en dikkat çeken bölüm ise; Newspack platformunun oluşturulabilmesi için 1,2 milyon dolarlık yatırım yapıldığı.

Newspack önümüzdeki günlerde geliştirilmeye başlanacak ve tahminlere göre yıl sonunda tüm yayıncılara hizmet vermeye başlayacak.

Newspack’in geliştirilme amacının şuanki yayıncıların en iyi yaptıkları şeyin daha fazlasını yapmalarına yardımcı olacak amaçlı olduğunu açıklayan yetkililer bu durumu şöyle izah ediyor;

“Yayıncılar, web sitesi tasarlamak, içerik yönetim sistemi yapılandırmaları veya ticaret sistemleri inşa etmek konusunda endişelenmemeli, makaleler yazmalı ve topluluklarını yönetmeli. Yayın platformları bu sorunları onlar için çözmeli.”

Newspack’i kullanmaya başlayan yayıncılar, WordPress geliştirme ekibi tarafından hazırlanan tüm eklentilere erişebilecek. Böylece sadece makalelerine odaklacak yazarlar daha iyi işler ortaya çıkaracak ve hayatımızın her anında olan Google ve uygulamalarından kopmamış olacaklar.

Google'ın Yeni Ortağı WordPress!

“Küçük yayıncıların, dikkatini dağıtabilecek şeyleri ortadan kaldırıp, ürünün en iyi uygulamalar ile hazırlanmasını sağlayarak, çok daha başarılı olmalarına yardımcı oluyoruz. Biz buna “Fikirli CMS (İçerik Yönetim Sistemi)” demeyi seviyoruz. Siz bir şeyleri unutsanız veya yapmasanız bile o ne yapılacağını biliyor ve yapıyor. ”

Automattic bu süreçte yayıncıların başarılı olmalarına yardımcı olmak için, Spirited Media ve News Revenue Hub (Haber Gelir Merkezi) ile çalışacak.

Bu firmalar yayıncıların başarısına neyin katkıda bulunduğunu daha iyi anlamak ve Newspack tarafından sunulan özelliklerin ve yeteneklerin iş üzerindeki etkisini ölçmek için bir araya gelecek. Google’ın buradaki rolü yayıncıların geri bildirimlerine dayanarak Newspack’in özellikleri hakkında tavsiyede bulunmak ve Google ürünlerinin entegrasyonu için teknik destek sağlamak.

Google’ın yeni platformu Newspack’e, Lenfest Gazetecilik Enstitüsü, John S. & James L. Knight Vakfı ve Sivil Medya toplamda 1 milyon dolarlık katkıda bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?