Ana SayfaSEMHedef Kitle İle Nasıl İletişim Kurulur?

Hedef Kitle İle Nasıl İletişim Kurulur?

-

Markanız için oluşturduğunuz hedef kitle ile sürekli bağlantı içerisinde olarak, marka – tüketici arasındaki sadakati bozmamalısınız. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, markanız için uygulayabileceğiniz çeşitli pazarlama stratejileri bulunur.

Hedef Kitle İle Nasıl İletişim Kurmalısınız?

e-mail

Mail ile;

Seçtiğiniz kitle ile iletişim kurma konusunda önde gelen yöntemlerden biri maillerdir. Sadece reklam pazarlama amaçlı düşünmemekle beraber, mailler hedef kitleye bülten, haber, bilgilendirme gibi durumlarla da yansıtılabilir. Örnek vermek gerekirse önemli günlerde, mizah amaçlı, gelişmelerden haberdar edici mailler hazırlayarak bunları kullanıcılara kolay ve hızlıca iletebilirsiniz.


kampanya

Kampanyalar düzenleyerek;

Kullanıcıların, markalardan beklediği bir diğer faktör ise kampanya ve indirim sağlayan kuponlardır. Örneğin Gittigidiyor sitesi üzerinden 500₺ ve üzeri alışveriş gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların  genellikle forumlarda “gittigidiyor indirim kuponu” aradığını hatta istediği bir kuponu bulursa ayriyeten satın aldığını bir çoğumuz görmüşüzdür.  Böyle bir oluşumunda yakın zamanda bir piyasası olacak gibi gözüküyor.


birebir

Birebir görüşmeler yaparak;

İstenilen her hedef kitle içerisindeki yüksek işlemler yapan bir grubun olduğu bir gerçektir. Bu gruplar ile bire bir görüşmeler sağlayarak arada bir sadakat zinciri oluşturarak büyük adımlar atabilirsiniz. Birebir görüşmeler internet üzerinden gerçekleşen alışverişlere nazaran yaklaşık 6 kata kadar daha fazla güven ve sadakat oluşturduğu da göz ardı edilemez bir gerçektir.


geri bildirimler

Geri bildirimleri açarak;

Sitenizde, kullanıcılarınız için mutlaka geri dönüş sağlayabilecekleri bir alan oluşturmalısınız. Oluşturduğunuz bu alan üzerinden yapılan geri bildirimler asla cevapsız kalmamalıdır. Bu geri bildirimleri dinleyerek öneri ve talepleri hızlı şekilde yerine getirmeniz kullanıcıda kurumsal kimlik puanınızı da arttıracaktır. Kullanıcılarınızı dinlemeniz, onlar için geliştirmeler yapmanız ayrıca hedef kitlenizi ne kadar önemsediğinizi de açık ve net gösterecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...