Ana SayfaSEOMobil Öncelikli İndeksleme Başladığında Google Search Console Bildirimi Gelecek

Mobil Öncelikli İndeksleme Başladığında Google Search Console Bildirimi Gelecek

-

İlk olarak 2016’nın sonların kısa zamanda hayata geçirileceği vurgulanan mobil öncelikli indeksleme, zaman içinde çeşitli bilgiler ve yetkililerin paylaşımları ile yüksek önem derecesinde takip ediliyor. O dönemde peş peşe paylaştığımız Arama Sonuçları Mobil Öncelikli Hale Gelecek ve Google, Mobil Öncelikli İndekslemeye Başlıyor haberleri üzerinden bir buçuk sene geçmiş ve artık geri sayıma geçmiş durumdayız. Yakın zamanda gerçekleşmesi beklenen mobil Öncelikli İndeksleme başladığında Google Search Console bildirimi gelecek.

Google webmaster trend analisti John Mueller, dün ve bugün gerçekleştirilmekte olan Search Marketing Expo SMX Münih’te yaptığı konuşmada masaüstü öncelikli dizinden mobil öncelikli dizine geçiş yapıldığı zaman sitelere Google Search Console’dan bildirim gönderileceğini söyledi. Dün sabahki açılış konuşmasında sahnede yer alan John Mueller sunumu esnasında mobil öncelikli indekslemenin geleceği hakkında hazırladığı slaytta Google Search Console’da “bilgilendirme(fyi)” yapılacağı ve bilgilendirmelerin Search Console üzerinden mesaj gönderileceği planlana adımlar slaytında en dikkat çekici nokta oldu.

Search Marketing Expo SMX Münih katılımcılarından “Simon Grisser” John Mueller’in sunumundaki slaytı bir tweet ile paylaşarak “Google, @MobileFirstIndex mobil öncelikli güncelleme başladığı zaman Google Search Console aracılığıyla bilgi verecek” #JohnMu #smxmuenchen #smxmunich #smx paylaşımında bulundu.


Google İlk Kez Bu Bilgiyi Paylaşacak

Google, bu zamana kadar web sitelerinin taramasıyla ilgili bilgiyi vermeyi ne zaman değiştiğini bildirmeyi planlamamıştı ve uygulamamıştı. Bu durum ilk kez mobil öncelikli indeklemeye geçiş esnasında farklılık gösterecek ve mobil öncelikli indekslemeye geçiş ile birlikte yaşanabilecek olası sorunları bildirmeyi planladılar. Google tarafından paylaşılan bilgide yönergelerin bildirim ile Google Search Console üzerinden nasıl alınacağına dair bazı ipuçları verdi. Şimdilik detayları bilinmeyen bu bildirim geldiğinde SEO uzmanları ve web yöneticileri için net bir şekilde anlaşılır hale getirecek.

KAYNAK: https://www.seroundtable.com/google-search-console-mobile-first-index-switch-25427.html

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

0
Instagram, günümüzde kişilerin ve kurumların en etkili sosyal iletişim araçlarından biri olarak ilk üçte yer alan bir sosyal medya platformudur. Instagram, kendinizi ürün veya...
Viral Pazarlama Nedir?

Viral Pazarlama Nedir?