Ana SayfaSEOSosyal Medya Görsel İçerik Oluşturma Araçları

Sosyal Medya Görsel İçerik Oluşturma Araçları

-

Sosyal Medya Görsel İçerik Oluşturma Araçları nelerdir? Pazarlama dediğimizde direk aklımıza gelen mecraların başında tabi ki sosyal medya yerini alıyor. Müşterilerin çoğunu sosyal medya üzerinde görebiliriz. Müşterin dikkatlerini çekmesini istiyorsak yapmamız gerekenlerden bir diğeri görsel olarak içeriğimizi güçlü tutmamız gerekir.  Aslında dışarıdan baktığımız da  sosyal medya için görsel içerik oluşturmak kolay görünebilir.

Dünyanın dört bir yanındaki pazarlamacılar ve markalar, sosyal medya görsel içerik oluşturma ve düzenlemede,  karşılaştıkları sorunlar oldukça fazla. Bir grafik tasarımcı ile çalışmıyorsanız işiniz daha zor! Görsel içerik oluşturma araçları önerilerimizle, içeriklerinizin düzenlemesinde, mükemmel görüntüyü oluşturmada size yardımcı olacak bazı Görsel içerik oluşturma araçlar.

Yazı İçeriği

Canva

Sosyal medya görsel içerik oluşturma araçları listesinin başında gelen hemen herkesin bildiği, benim de tercih ettiğim bir içerik oluşturma platformu diyebiliriz. Canva, kullanıcılarına hazır sunduğu şablonları ve tasarım ögelerini kullanarak hızlı bir şekilde yüksek kaliteli görüntüler oluşturmasını sağlıyor. Aracın ücretsiz sürümü son derece kapsamlı, ancak daha fazla isteyenler, fiyatlandırma vardır.

Canva Nasıl Oluşturulur?

 • Canva’nın size sunmuş hazır şablon veya görselleriyle görsel içeriğinizi kolayca yerleştirerek istediğiniz içeriği elde edin.
 • Yeni oluşturduğunuz görsel içeriğinizi herhangi bir sosyal medya platformunda paylaşın!

Crello

Canva’ya benzer özelliklere sahip olan, Crello, marka görsel içeriklerini çarpıcı grafikler oluşturmasını kolaylaştıran bir grafik tasarım aracıdır. Crello’nun Canva’ya göre avantajı, 10.000’den fazla ücretsiz tasarım şablonu, 65 milyon adet stok görüntüsü ve 11.000’den fazla tasarım öğesi sunmasıdır. Canva gibi, özellikle sosyal medya için görsel içerikler dahil olmak üzere çeşitli farklı görüntü türleri sunulmaktadır. Crello ücretsizdir, ancak bazı tasarım ögeleri ücretlidir.

Crello Nasıl Oluşturulur!

Markanız için görsel içerik bulmak için Crello’nun “İlham” sekmesini kullanın.
Sevdiğiniz bir tasarım şablonuna tıklayın üzerinde istediğiniz değişiklikler yaparak özgünleştirin.
Bitmiş ürününüzü kaydedin ve / veya sosyal medya platformlarda paylaşın.

Pixl

Pixlr, başka kullanışlı hem ücretsiz görsel içerik oluşturma aracıdır. Pixl size sunmuş olanakla profosyenel çalışmlarınızı internet üzerinde boyutlandırabiliyorsunuz. Kullanıcılar için ücretsizdir.

Pixl Nasıl Oluşturulur!

 • Eğlenceli filtreler eklemek için hızlı bir araç kullanımına sahip.
 • Daha fazla görüntü düzenleme içerir.
 • Photoshop gibi profesyonel görüntü düzenleme yazılımı ile aynı işlevlere sahiptir.

Pablo

Sosyal medya için içerik oluşturma araçları arıyorsanız, Pablo, seçimleriniz arasında yerini almalı. Güzel görüntülerin metinle birleştirilmesini kolaylaştırır ve filtreler içerir. Kendi çalışmanız olan logonuzu da ekleyebilirsiniz.

Pablo Nasıl Oluşturulur!

 • Bir arka plan seçin veya telefonunuzun kamera rulosundan bir resim yükleyin.
 • Grafik boyutunu seçin.
 • Metni ekleyin ve düzenleyin.
 • Grafiğinizi kaydedin veya sosyal medyada paylaşın!

Snappa

 • Ücretsiz içerik pazarlama araçları listemizde bir sonraki Snappa. Bu web uygulaması, bir sürgü ile efekt ekleyip düzenleyebilmenizi sağlayan tam özellikli sürükle ve bırak görüntü düzenleyicisidir. Kendi grafiklerinizi yükleyebilir ve tasarımlarınızı klasörlere kaydedebilirsiniz.

Snappa Nasıl Oluşturulur!
Snappa’nın görsel içerik editörü güçlü ve kullanımı son derece kolay.
Sürükleyip bırakarak, resimler oluşturabilirsiniz. Efekt eklemek bile bir sürgüyü hareket ettirmek kadar basittir.
ücretsiz uygulama ancak ticari kullanım için ücretlidir.

Venngage

Yeni ve eski içerik pazarlamacılarına, karmaşık hikayeleri estetik açıdan güzel ve anlaşılabilir deneyimlere dönüştürmek için,  sunduğu hazır infografik görsel içerikle işinizi kolaylaştıracak araçtır.

Venngage Nasıl Oluşturulur!

 • Bir şablon seç Profesyonel olarak tasarlanmış Infographic şablonlarımızdan biriyle ilham alın ve hızlı bir şekilde bir infografik oluşturun.
 • Verilerinizi ve bilgilerinizi grafiklerle ve metinlerle görselleştirin. Kütüphanemizden simgeler ve resimler ekleyerek, bilgi grafiğinizi geliştirin.
 • İnfografik  sunduğu yazı tiplerini ve renkleri değiştirerek, infografik kendi tasarımınızı yaparak, özelleştirin.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Hiper yerel sosyal medya pazarlaması nedir?

Hiper Yerel Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

0
Yerel çevrenizde büyük bir etki yaratmak ve şirketinizi ya da projenizi daha iyi bir boyuta taşımak istiyorsanız hiper yerel sosyal medya pazarlaması, şirketinizin başarısının...