Ana SayfaSEOYeni Google işletme profili Google Arama ve Google Haritalar üzerinden Google’a eklenebilecek

Yeni Google işletme profili Google Arama ve Google Haritalar üzerinden Google’a eklenebilecek

-

İşletmelerin, Google servislerinde yer alabilmesi ve arama yapan müşteriler ile buluşabilmesi adına artık Google My Business profili açması yeterli olacak. Google My Business olarak adlandırılan servisi daha kolay hale getiren Google, Google işletme profili olarak adlandırdığı yeni özellik ile işletmeleri webe dakikalar içerisinde taşıma fırsatı sunuyor.

Google My Business hesabım neden askıya alındı?

Google işletme profili nasıl oluşturulacak ve doğrulanacak?

Google işletme profillerini açarak hizmetlerini webe taşımak isteyen işletme sahipleri bundan sonraki süreçte arama ve haritalar üzerinden başvurularını iletebilecek. Google arama motoruna ya da haritalardaki arama bölümüne işletme adı yazılarak yapılacak sorgular sonrasında kullanıcılar ekranda çıkacak işletme seçeneklerini kullanarak kendi işletmeleri için daha hızlı bir şekilde işlem yapabilecek. Böylece Google Haritalar ve Google Arama üzerinden tamamlanacak Google işletme profilleri, erişime hazır hale getirilebilecek.

Yeni işletmelerin eklenmesi sırasında bilgi girişi ve profil düzenlenmesi konusunda Google tarafından sağlanacak destekler de kullanıcılara kolaylık tanıyor. Önceden Google Benim İşletmem üzerinden çok daha kapsamlı bir şekilde işlem yapılması gerekirken, Google İşletme Profili sistemine geçilmesi, işlerin kısa süre içerisinde yapılmasını sağlıyor.

Google işletme profili açan kullanıcıların profili yönetmesi için yine Google arama ve haritalar üzerinden arama yapması yeterli olacak. Tanımlanmış olan tüm işletmeler, arama sonuçlarında yer alacağından dolayı ayrı bir servis ya da uygulama kullanılması da yeni sistem ile ortadan kaldırılmış durumda.

Google My Business nedir? Nasıl kullanılır?

2022’de işletmeler için yeni dönem başlıyor

Google My Business olarak şu anda kullanımda olan ve işletmelerin Google için tanımlanabildiği servis, 2022 itibariyle devre dışı bırakılacak. 2022 itibariyle Google İşletme Profili işletme ekleme ve yönetimi konusunda tek servis olacak. Bu süre içerisinde kademeli bir şekilde geçiş yapacak Google, My Business API sistemini desteklemeye devam edecek. Böylece API kullanan işletmelerin ek bir işlem yapmasına gerek kalmayacak.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

reklamlarda sosyal medya metrikleri

Reklamlarınızda Odaklanmanız Gereken Sosyal Medya Metrikleri Nelerdir?

0
Sosyal medyanın pazarlama stratejileri içerisinde önemli bir rolü vardır. Kitlelere hızlı yayılım imkanı sunarak marka bilinirliğini arttırma yönünde yardımcı olan sosyal medya kanalları, aynı...