Ana SayfaSEOYeni Shopify Google Web Vitals uygulaması ile sitelerin performansı artacak

Yeni Shopify Google Web Vitals uygulaması ile sitelerin performansı artacak

-

Yeni bir Shopify Web Vitals uygulaması duyuruldu. Shopify satıcıları, hızlı web sayfası hızları için optimizasyona doğrudan kontrol panellerinden başlayabilir. Shopify’da artık bir sitenin Google Web Vitals (Önemli Web Verileri) puanını gösteren yeni bir Shopify Google Web Vitals uygulaması var. Puanların iyileştirilmesi bir sitenin daha iyi performans göstermesine yardımcı olabilir. Daha önce de paylaştığımız gibi 2021’de Web Vitals (Önemli Web Verileri) puanları sıralama faktörleri haline gelecek.

Yeni Google sıralama kriteri: Önemli Web Verileri

Shopify Web Vitals Uygulaması nedir?

Shopify Web Vitals Uygulaması, Shopify mağaza satıcılarına Web Vitals puanlarını kontrol etme ve rakipleriyle karşılaştırma olanağı sağlar. Shopify kullanan e-ticaret siteleri için önemli bir SEO adımı olduğunu söyleyebiliriz.

Ilya Twitter’da böyle paylaştı:

https://twitter.com/igrigorik/status/1292949097058451456

“Bir Shopify mağazası işletiyor ve LCP, FID ve CLS için Önemli Web Verileri önerilerine göre nasıl performans gösterdiğini merak ediyor musunuz? Bonus, rekabet ne durumda? “

Google Search Console Core Web Vitals raporu güncellemesi

Web Vitals nedir?

Web Vitals, site ziyaretçilerinin kullanıcı deneyimini birlikte raporlayan üç metrikten oluşur.

Web Vitals ölçümlerinde yüksek puan almak, bir sayfanın hızlı bir şekilde açılabildiğini ve site ziyaretçileri tarafından kullanılabileceğinin bir işaretidir.

Bu performans kıyaslamaları, daha yüksek satışlarla ilişkilendirilmiştir ve bir web sitesinde olumlu kullanıcı deneyimlerine katkıda bulunur.

Web Vitals üç ölçümden oluşur:

  • Kümülatif Düzen Kayması (Cumulative Layout Shift)
  • En Büyük Zengin İçerikli Boya (Largest Contentful Paint)
  • İlk Giriş Gecikmesi (First Input Delay)

Shopify Web Vitals Uygulaması Kullanışlı

Uygulama, bir Shopify satıcısının site yönetim panelinde görüntülenir.

Shopify uygulama sayfasına göre:

“Vitrininiz ve rakiplerinizle ilgili yerleşik rapor sunan bu uygulama, gerçek dünyadaki Google Chrome kullanıcılarının Shopify destekli vitrininizi nasıl deneyimlediklerine dair yerleşik bir rapor sağlar ve Chrome UX Raporunda da görüldüğü gibi, sitenizi her biri açısından özel bir rakip listesiyle karşılaştırmanıza olanak tanır. hayati istatistikler… ”

Shopify Web Vitals uygulaması

Shopify Web Vitals uygulaması, tüm Shopify satıcılarına gelişmiş web ölçümleri sunar. Uygulama, satıcıların satışları ve kullanıcı deneyimini iyileştirmesine yardımcı olacak. 2021’de Google’da daha iyi sıralamalarına da yardımcı olacak.

Shopify Önemli Web Verileri yönetim paneli

https://apps.shopify.com/vitals-1

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Reddit reklamları işletmenizi büyütmeye yardım edebilir mi?

Reddit reklamları işletmenizi büyütmeye yardım edebilir mi?

0
Son zamanların popüler sosyal medya platformlarından biri olan Reddit, geniş ve aktif bir kullanıcı kitlesine sahip olan bir platformdur. Bu platformlarda kullanıcılar, subredditler adı...