Ana SayfaSEOYoast SEO 19.10 güncellemesi neler sunacak?

Yoast SEO 19.10 güncellemesi neler sunacak?

-

Yoast WordPress SEO eklentisi için yeni güncelleme pek çok sorunu gideriyor.  İşte Yoast SEO 19.10 güncellemesinin tüm detayları.

WordPress’te en çok kullanılan SEO eklentilerinden birisi de Yoast SEO. Ücretsiz olması, farklı özellikler sunması ile yıllardan beri en çok tercih edilen uygulama olan Yoast SEO için yeni bir güncelleme sunuluyor. Ücretsiz sürüm için Yoast SEO 19.10 güncellemesi duyuran şirket, sürüm notlarında da detaylara yer verdi. Üstelik Premium sürümü de bulunan eklentinin premium sürümü 19.5’e yükseldi.

Yoast SEO anahtar kelime sıralama takibi desteği sunmaya başlıyor

Yoast SEO 19.10 güncellemesi özellikleri

WooCommerce 7.1 uyumluluğu

Hem ücretsiz hem de premium sürüm sürümlerinde 7.1 uyumluluğu getirildi. Yakın zamanda piyasaya sürülen WooCommerce 7.1 sürümü artık WordPress SEO eklentisi ile çok daha uyumlu. WooCommerce 7.1’de Yüksek Performanslı Sipariş Depolama ( HPOS ) adlı değişiklikler dikkat çekiyordu. Veritabanını doğrudan etkileyen bu özellik şimdi daha iyi performans sunduğu gibi SEO ile daha uyumlu. Yoast güncellemesi ile kullanıcılar, Google aramada yapılandırılmış verilerle daha iyi sıralama alma şansına sahip olabilir.

Hata düzeltmeleri

Güncellenen Yoast SEO eklentisinde web sitesinin çökmesine neden olabilecek bir hata için yama da sunuluyor.

“Klasik düzenleyicide, metaboxı kötüye kullanan belirli eklentilerle birlikte ölümcül bir hatanın oluşmasına neden olan bir hatayı düzeltiyor.” denilen sürüm notu, kritik güncellemenin neden alınması gerektiğini de ortaya koyuyor. Bu kapsamda ise Elementor ile ilgili iki hata da gideriliyor. Bu hatalar Manage_options için hataları gideriyor

WordPress 6.1 uyumluluk

19.10 sürümü, yeni yayınlanan WordPress 6.1 ile uyumluluğu da getiriyor. Bu nedenle WordPress güncellemesi ile Yoast SEO 19.10 güncellemesinin alınması öneriliyor. Güncellemeyle ilgili hata raporlaması yapılmadı.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

0
Site hızı, bir web sitesinin içeriğini kullanıcının görüntüleyebilmesi için ifade edilen  yüklenme süresidir. Kullanıcının bir web sitesinde tarayıcılara girmeye başladığı andan itibaren site tamamen...