Sonuçları görmek ve/veya aramayı sonlandırmak için "esc" tuşuna basın.

YouTube Analytics Nedir?

Dijital pazarlamanın en önemli kolu olan YouTube tarafında adından da anlaşılacağı gibi analitik sonuçlar veren YouTube Analytics Nedir?

YouTube üzerinde kendi kitlenizi oluşturmak ve bunları takipçi olarak kazanmak istiyorsanız YouTube Analytics Nedir Makalemizde Youtube aracını tanıyarak daha düzenli bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

YouTube Analytics Nedir?

YouTube Analytics tools şahsi veya kişisel kanallarınızda gelen etkileşimlerin kaynağını ve yaptığı etkinlikleri detaylı raporlarla sunan bir YouTube aracıdır. Kullanıcılara sunduğu raporları inceleyerek ilerlediğinizde kaynağın hedefine ulaşarak daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz.

YouTube Analystic Nedir?
YouTube Analystic Nedir?

Sadece kitleye değil YouTube konusunda bir çok konuda yardımcı olurken YouTube Analytics gelir raporu konusunda da yardımcı oluyor. YouTube kanalınızın istatistiklerini ve kullanıcı tarafından toplanan verileri sunan YouTube Analytics, hangi kitleye ulaştığınızı belirterek sonraki videolarda gerçekleştirdiğiniz stratejilerde size yol oluşturur.

YouTube SEO Önerileri – Youtube Seo Nedir Nasıl Yapılır?

YouTube Analytics Özellikleri

  • Veri ve istatistiklerle birlikte videoların nasıl performans sunduğunu gösterir,
  • İzleyicilerin hangi kitleye ait olduğunu belirtir,
  • Gelen kaynakların nereden geldiğini analiz eder ve gösterir,
  • En çok hangi videolardan abone kazandığınızı gösterir.

YouTube Analytics tools size bir çok konuda yardımcı olur bu konular ise Kitlenin elde tutulması, Görüntülemeler ve görüntüleyenler, Video sıralaması, Derecelendirmeler, Favoriler, Yorum ve Paylaşımlar.

Sizlere sunmuş olduğu raporları inceleyerek video tarzınıza düzen çekebilir, daha sonraki videolarda buna göre hareket edebilirsiniz. Tam olarak size kitleniz hakkında bilgi veren YouTube Analytics, kitlenizi daha yakından tanımaya ve bu kitleyi arttırarak elde tutmanızda yardımcı olur. Tamamen ücretsiz ve YouTube tarafından yayınlanması da güvenlik ve gizlilik konusunda artı sağlıyor.

Yorumlar

Yorum yap

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.